Fanklub letadlo na čtvrtfinále Eura nakonec nevypraví, o cestu do Baku nebyl dostatečný zájem

Čeští příznivci se nakonec na sobotní čtvrtfinálový zápas fotbalové reprezentace na mistrovství Evropy proti Dánsku v Baku speciálním letadlem z Prahy nevypraví. Podle fanklubu národního týmu se nenašel dostatečný počet závazných uchazečů o cestu do ázerbájdžánské metropole, byť předběžných zájemců byly zhruba tři stovky.

Praha (Aktualizováno: 13:13 1. 7. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Souček | Zdroj: Reuters

Cesta na utkání do Baku z Prahy je pro fanoušky velmi komplikovaná. Do ázerbájdžánské metropole, vzdálené tři tisíce kilometrů, z Česka nelétá přímý spoj, v zemi u Kaspického moře navíc platí přísnější opatření proti koronaviru.

Méně faulů, plynulejší hra. Rozhodčí na Euru razí nový metr, Příhoda chce podobný přístup i v české lize

Číst článek

Jeden z fanoušků se proto rozhodl zařídit letecký spoj, který by do Baku dovezl české příznivce. Ještě ve středu večer se zdálo, že stroj bude moci být vypraven, nakonec ale z plánované cesty na poslední chvíli sešlo.

„Fanouškovské letadlo se bohužel nepodařilo obsadit. I přesto patří velké poděkování organizátorovi Michalu Šikošovi a společnosti Smartwings, která se snažila vyjít vstříc nabídkou charteru,“ uvedl na sociálních sítích reprezentační fanklub.

Fanoušky zřejmě nakonec odradily tvrdá koronavirová pravidla související s cestou, především pak nutnost nastoupit do izolace po návratu z Ázerbájdžánu, a vysoké náklady spojené se zájezdem a pobytem v Baku.

Zahraniční návštěvníci musejí v Ázerbájdžánu předložit negativní PCR test na koronavirus, který nebude starší 72 hodin. Zároveň tamní úřady na základě vstupenky vydávají speciální víza. Negativním PCR testem je třeba se prokázat i při odjezdu ze země a po návratu do Čech pak nastoupit do izolace. Její délka závisí na tom, zda má dotyčný dokončené očkování.

Letadlo se sponzory

Do Baku vypraví speciální letadlo Fotbalová asociace ČR. Podle předsedy FAČR Petra Fouska v něm budou mimo jiné desítky partnerů. V jednom stroji přímo s národním mužstvem cestovat nelze, protože tým je kvůli koronavirové situaci po celý šampionát v takzvané bublině.

Jelikož do Baku nelétá z Prahy přímý spoj, je otázkou, kolik českých fanoušků se po vlastní ose s nutností přestupu do Ázerbájdžánu vypraví.

Vstupenky si každý ze zájemců z řad fanklubu stejně jako na předchozí zápasy Eura mohl koupit na ticketingovém portálu UEFA, která je pořadatelem turnaje. Prodej lístků ve třech cenových kategoriích od 75 eur (1913 korun) do 225 eur (5738 korun) začal v úterý.

Vzhledem k pandemii je v Baku omezena kapacita zhruba na polovinu a do hlediště Olympijského stadionu může maximálně 31 tisíc diváků. Podle protokolu musí každý z táborů dostat minimálně pět procent kapacity stadionu, čeští fanoušci by měli mít k dispozici nejméně 1550 míst.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme