Osmifinále v Budapešti je vyprodané. Další fanoušci přesto mají naději, vstupenky se mohou uvolnit

Oficiální portál fotbalového mistrovství Evropy hlásí u osmifinálového zápasu Česka s Nizozemskem vyprodáno. O nedělní souboj v Budapešti byl obrovský zájem a vstupenky teď nejsou k mání. Pokud byste ale chtěli do Maďarska vyrazit, ještě nemusíte ztrácet naději.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští fanoušci během utkání mezi Českem a Chorvatskem v Glasgow

Čeští fanoušci během utkání mezi Českem a Chorvatskem v Glasgow | Foto: PETR DAVID JOSEK | Zdroj: Reuters

Někteří fanoušci si mohli vstupenky zajistit už dopředu před turnajem s tím, že si je objednali na všechny české zápasy. Někteří měli i to štěstí, že správně odhadli, že Češi budou hrát v Budapešti. A jakmile to bylo jasné, začal lidově řečeno kalup.

Po bitvě je každý generál, také bych postavil nejsilnější sestavu, říká Holoubek k Bořilově trestu

Číst článek

Ve výhodě byli členové Fanklubu české fotbalové reprezentace – ti mohli zažádat o kódy, které následně uplatní na prodejním portálu Eura.

Ten zájem byl ale tak velký, že fanklub už musel zastavit systém žádostí o speciální kódy,“ potvrdil Radiožurnálu mluvčí Fotbalové asociace Michal Jurman.

A kdo ve fanklubu není, musel to zkoušet bez kódu na webu evropského šampionátu. Ten už ale od středečního večera hlásí „sold out“, tedy vyprodáno. Zástupci české fotbalové reprezentace ale doporučují prodejní portál neustále kontrolovat, Evropská fotbalová unie totiž může postupně uvolňovat nevyužité zarezervované vstupenky.

Budapešť je pro příznivce z Česka zajímavá i z hlediska dojezdové vzdálenosti, ať už vlakem, autobusem, nebo autem po vlastní ose. U leteckých spojů se musí v souvislosti se zápasy Eura počítat s výrazně vyšší cenou než během „obyčejných“ dní v týdnu.

Test nebo očkování

V Maďarsku jsou výrazně mírnější protikoronavirová opatření než na zápasech v Glasgow a Londýně, například není nutný žádný pobyt v karanténě.

Ke vstupu do Puskás Arény pro 60 tisíc fanoušků je potřeba mít speciální náramek, který diváci získají, když předloží negativní PCR test starý nanejvýš 72 hodin před časem výkopu. Stačí předložit i certifikát o kompletním očkování.

Náramek se dá vyzvednout na čtyřech místech v Budapešti, dvě jsou nedaleko Puskás Arény, jedno na letišti. Na stadion se zároveň musí s rouškou.

Epidemiolog Rastislav Maďar ale pro ČTK varoval, že to nemusí být dostatečné opatření proti přenosu koronaviru, když se v Puskás Aréně nedodržují rozestupy a smí být kompletně zaplněná. Sám by prý na stadion nešel ani po dvou dávkách očkování.

Osmifinále fotbalového Eura Česko – Nizozemsko odvysílá stanice Radiožurnál Sport v přímém přenosu v neděli od 18.00. Online přenos nabídne server iROZHLAS.cz.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme