Šok, stres a spoustu práce. Strahov se během deseti dní změnil na základnu české reprezentace

Čeští fotbalisté cestují na svůj první zápas na mistrovství Evropy. Vyráží do Skotska, kde měli už několik dní být. Nakonec ale kvůli tamním přísným protikoronavirovým pravidlům přesunuli svou základnu pro Euro na pražský Strahov, který bylo potřeba během krátké doby převléct do barev evropského šampionátu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stadion Strahov. | Foto: Miroslav Pavel

Může to vypadat jako banalita, vždyť stadion Evžena Rošického je jen pár kroků od sídla fotbalové asociace a z tribuny se zdá, že na něm přibyly jen bannery s logy mistrovství Evropy a reklamy jeho partnerů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si projektového manažera české fotbalové reprezentace Pavla Maška

„Bohužel je musíme nechat vyrobit a nainstalovat, protože v Edinburgu, kde jsme měli být, všechny tyto práce dělá UEFA,“ řekl Radiožurnálu projektový manažer české reprezentace Pavel Mašek. Je to právě jeho minitým, který od UEFA převzal všechny tyto povinnosti.

„Jednalo se i o autobus týmu. Museli jsme vzít český autobus a kompletně ho včetně střechy polepit podle manuálu, jak si přála UEFA. Jenom to nám zabralo dva a půl dne prací.“

Komplikace pro české fotbalisty. Základnu na Euru nebudou mít ve Skotsku, ale v Praze

Číst článek

Svou původní základnu pro Euro chystali Češi 10 měsíců, teď ji museli na Strahově včetně podobných detailů vybudovat za 10 dní. „V první řadě to znamenal šok, pak stres a pak zamotanou hlavu. Bylo třeba vyřešit spoustu úkolů, obtelefonovávat lidi, vše projít a prohlídnout, naplánovat a realizovat,“ popisuje Mašek. 

Do zrušeného kempu v Edinburghu si měla fotbalová reprezentace dovézt spoustu vybavení nejen na tréninky, ale třeba i osvětlení nebo ozvučení na tiskové konference, což vzhledem k vystoupení Velké Británie z EU nebylo tak jednoduché.

„Museli jsme dopředu mít kompletně připravené celní papíry, musel se zaplatit poplatek Hospodářské komoře... Vše muselo být připravené předem a nakonec to bylo zbytečné,“ říká Pavel Mašek, který pomáhal fotbalové reprezentaci zajistit pro mistrovství Evropy všechno potřebné.

Teď už bude na hráčích, aby toho využili k co nejlepšímu výsledku na turnaji. Vstoupí do něj v pondělí v 15.00 v Glasgow soubojem se Skotskem a Radiožurnál i Radiožurnál Sport odvysílají přímý přenos celého zápasu.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme