Petrohrad, Mnichov, Baku, Řím. Čtvrtfinále si zahrají nováčci i celky, které už Euro vyhrály

Euro už se po osmifinálových bojích rozloučilo s fotbalovými velmocemi, jako je Francie, Německo či Portugalsko. Do konce turnaje zbývá sedm utkání a ve hře o titul zůstává osm týmů, které se v příštích dnech utkají ve čtvrtfinálových zápasech. I přes absenci několika slavných celků mezi nimi najdeme čtyři země, které v minulosti mistrovství Evropy již vyhrály.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Allianz Arena v Mnichově | Foto: Diego Delso, delso.photo | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY-SA 3.0,©

V úvodním čtvrtfinále se v pátek 2. července od 18 hodin utká Švýcarsko se Španělskem. Hrát se bude v ruském Petrohradu, takže si Švýcaři udrží první místo v nepopulární kategorii týmů, které na Euru nacestovaly nejvíce kilometrů. V ten samý den se v Mnichově od 21 hodin představí Belgie a Itálie.

Osmifinálový šlágr rozhodla anglická ofenzivní esa, postup přes Německo vystřelili Kane se Sterlingem

Číst článek

V sobotu 3. července se dočká výběr Jaroslava Šilhavého. Česká reprezentace se od 18 hodin postaví proti Dánsku, hrát se bude v ázerbájdžánském Baku. Čtvrtfinálový program uzavře v sobotu od 21 hodin Ukrajina s Anglií v Římě. Reprezentace Albionu tak až ve svém pátém zápase na turnaji nebude mít výhodu domácího prostředí ve Wembley.

Historické úspěchy

Československo vyhrálo mistrovství Evropy v roce 1976 a po rozdělení federace si Češi zahrají čtvrtfinále už počtvrté. Kromě nich zbyly na turnaji jen čtyři týmy, které se už v minulosti staly mistry Evropy. 

Nejúspěšnějším celkem je Španělsko se třemi tituly, ten poslední získalo v roce 2012. V roce 1992 si památný triumf připsalo Dánsko, které tehdy na poslední chvíli na šampionátu nahradilo Jugoslávii. A už hodně dlouho čekají na druhé evropské zlato v Itálii, kde se radovali jen v roce 1968.

Všechny zmíněné celky jsou poměrně častými účastníky čtvrtfinálové fáze. Zato úplnými nováčky jsou Švýcaři a Ukrajinci.

Rozpis zápasů čtvrtfinále Eura 2020

2. 7. 18:00 (Petrohrad): Švýcarsko - Španělsko
2. 7. 21:00 (Mnichov): Belgie - Itálie
3.7. 18:00 (Baku): Česká republika - Dánsko
3.7. 21:00 (Řím): Ukrajina - Anglie

Jan Pěruška, bac Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme