Trest za laser či bučení při hymně, Anglie bude muset za chování svých fanoušků zaplatit pokutu

UEFA udělila Anglické fotbalové asociaci pokutu 25 630 liber (asi 772 000 Kč) za chování anglických fanoušků v zápase Eura 2020 proti Dánsku. Do něj spadá například oslepování dánského brankáře Kaspera Schmeichela laserovým ukazovátkem.

Aktualizováno Londýn (Aktualizováno: 14:22 10. 7. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci slaví druhý gól Anglie v semifinále Eura proti Dánsku

Fanoušci slaví druhý gól Anglie v semifinále Eura proti Dánsku | Foto: Matthew Childs | Zdroj: Reuters

Incident s laserem se udál v prodloužení zápasu v době, kdy Angličané dostali možnost kopat penaltu. Té předcházel kontroverzní zákrok na Raheema Sterlinga, který rozhodčí posoudil jako faul. Ačkoliv brankář Kasper Schmeichel pokutový kop Harryho Kanea chytil, anglický útočník z dorážky vstřelil gól a rozhodl tak o výhře Anglie 2:1.

Dánové spílají rozhodčímu, penalta byla přísná i podle anglických legend. ‚Jasný faul,‘ brání se Sterling

Číst článek

Včetně oslepování brankáře Dánů se Angličané provinili i bučením během dánské hymny před zápasem a nedovoleným použitím pyrotechniky v prostorách stadionu. Sankce, které schválila etická a disciplinární komise UEFA, se vztahují i na chování fanoušků v osmifinálovém zápase s Německem.

Jde o druhý trest, který v tomto týdnu UEFA udělila. V pátek potrestala Maďarsko za rasistické pokřiky fanoušků a homofóbní transparenty, které se na zápasech Eura na tribunách objevily.

Maďaři dostali kromě pokuty 100 000 euro (asi 3 miliony korun) i trest uzavření stadionu na dva zápasy. Ministr zahraničí Péter Szijjártó to označil za soud bez důkazů.

bac Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme