Předfinální nominace na Euro: Nováček z Plzně, návrat Kuchty a Coufala nebo jediný levý obránce

Trenér české fotbalové reprezentace Ivan Hašek nominoval na soustředění do Rakouska před mistrovstvím Evropy v Německu i obránce Vladimíra Coufala s útočníkem Janem Kuchtou, kteří byli v listopadu ještě za předešlého kouče Jaroslava Šilhavého vyřazeni z týmu po návštěvě diskotéky. Třetí z „hříšníků“ zadák Jakub Brabec je jen mezi náhradníky.

Praha (Aktualizováno: 15:21 28. 5. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér české fotbalové reprezentace Ivan Hašek

Trenér české fotbalové reprezentace Ivan Hašek | Foto: Michaela Říhová | Zdroj: Profimedia

Český kouč povolal 26 hráčů, využil tedy celou navýšenou kvótu pro Euro. Zatím se nejedná o finální nominaci na šampionát, tu musejí jednotlivé asociace nahlásit nejpozději do 7. června.

Hašek dal příležitost jednomu úplnému nováčkovi záložníkovi Lukáši Červovi. Nechybějí hlavní opory kapitán Tomáš Souček či nejlepší střelec Patrik Schick. Mezi brankáři vedle jedničky Jindřicha Staňka a Matěje Kováře dostal jako trojka šanci Vítězslav Jaroš.

Národní tým se bude od neděle chystat na přípravném kempu v Rakousku, kde 7. června odehraje přípravný zápas s Maltou. Po návratu ho 10. června v Hradci Králové čeká generálka proti Severní Makedonii.

Brabec, Coufal a Kuchta v listopadu před závěrečným zápasem kvalifikace proti Moldavsku navštívili olomoucký noční podnik Belmondo a byli vyřazeni z mužstva. Nový kouč Hašek je nepovolal při své obnovené premiéře v březnu na dva přípravné duely, nyní ale dvěma z nich dal šanci.

„Nevzal jsem je na první sraz, abych měl možnost promluvit s hráči, aby to nezasáhlo týmový duch. Integritu jsme chtěli zachovat, nikdo z hráčů (v týmu) je neodmítl. Jedno z vůbec nejtěžších rozhodnutí bylo nevzít Brabce. Neohlíželi jsme se na Belmondo, ale vyrostlo tu několik hráčů na tom postu, kteří jsou velmi zajímaví,“ řekl Hašek.

„K Belmondu už není potřeba se tolik vracet. Jsem rád, že Ivan nastavil určitá pravidla. Hráči je respektují. Trenérovi jsme dali důvěru a jelikož je naší ambicí postup ze skupiny, dostal volné ruce, abychom tam vzali to nejsilnější,“ uvedl předseda FAČR Petr Fousek.

Nominace zatím není konečným výběrem na Euro, nicméně kouč se všemi 26 hráči pro šampionát počítá. „V minulých dnech jsme osobně nebo po telefonu mluvili se všemi hráči v nominaci. V případě, že by si to okolnosti vyžádaly, jsou připravení i náhradníci. Tohle je předfinální nominace, ale doufáme, že všichni účastníci kempu budou v pořádku, aby mohli jet na Euro,“ uvedl Hašek.

Český tým vstoupí do šampionátu 18. června zápasem v Lipsku proti Portugalsku. Další dva duely skupiny odehraje v Hamburku, kde nejprve změří síly s Gruzií a poté s Tureckem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme