Mbappé varuje před krajní pravicí ve Francii. ‚Váš hlas může něco změnit,‘ posílá mladé k volbám

Francii čekají mimořádné parlamentní volby, které prezident Emmanuel Macron vyhlásil po vítězství krajně pravicového Národního sdružení v evropských volbách. K současné politické situaci v zemi se na tiskové konferenci před utkáním s Rakouskem nečekaně vyjádřil i kapitán francouzské fotbalové reprezentace Kylian Mbappé. Apeloval především na mladé lidi, aby k předčasným volbám přišli a dali tak najevo svůj názor.

Düsseldorf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzský kapitán Kylian Mbappé na tréninku národního týmu

Francouzský kapitán Kylian Mbappé na tréninku národního týmu | Foto: Abdul Saboor | Zdroj: Reuters

„Myslím, že se nacházíme v rozhodující době naší země, extremisté jsou velmi blízko moci. Máme možnost si vybrat naši budoucnost. Vyzývám všechny mladé, aby šli volit a uvědomili si důležitost současné situace,“ řekl Mbappé na tiskové konferenci večer před utkáním s Rakouskem.

Proti Marine Le Penové a krajní pravici. Desítky tisíc vyšly do francouzských ulic dva týdny před volbami

Číst článek

„Všichni, co jsem tady, si to pravděpodobně dobře uvědomujeme, ale možná je tu velké množství mladých lidí, kteří ne. Koukněte se na to, kolik jich nechodí k volbám na venkově, předměstích, všude. Proto se snažím promluvit k mojí generaci, protože jsem byl stejný, když jsem byl mladší. Říkal jsem si, že můj hlas nic nezmění. Váš hlas může něco změnit,“ apeloval francouzský kapitán na mladé Francouze.

‚Chci být hrdý‘

Předčasné volby se ve Francii budou konat ve dvou kolech 30. června a 7. července 2024.

„Kylian Mbappé je proti extremistům a rozdělujícím ideám. Chci být hrdý na to, že 7. července obléknu francouzský dres. Nechci reprezentovat zemi, která nevyznává stejné hodnoty jako já,“ dodal útočník, který před nedávnem oznámil přestup z Paris Saint-Germain do španělského Realu Madrid.

V sobotu 15. června vyšly do ulic Paříže desítky tisíc lidí, aby demonstrovaly proti krajní pravici. Ta je totiž po vítězství v evropských volbách favoritem i v těch parlamentních. Národní shromáždění bývalé prezidentské kandidátky Marine Le Penové ve volbách do evropského parlamentu volilo 31,4 % lidí.

Lukáš Barták Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme