Slavia vyprodala vstupenky na Chelsea, UEFA jí pak přikázala uzavřít část tribuny kvůli výtržnostem

Fotbalová Slavia bude mít ve čtvrtfinále Evropské ligy s Chelsea uzavřenou část tribuny Sever. Evropská fotbalová unie UEFA ji potrestala za výtržnosti v utkání s Genkem. Pražský klub se to dozvěděl jen pár hodin po tom, co oznámil, že oznámil, že úvodní zápas se slavným londýnským klubem je vyprodaný.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Slavie během utkání proti Plzni. | Foto: Michaela Říhová | Zdroj: ČTK

Mé nejsmutnější sdělení doposud. Krátce po vyprodáni lístků na zápas Chelsea bylo doručeno rozhodnuti disciplinární komise UEFA. Klub se odvolá. O dalších krocích budeme informovat,“ uvedl na twitteru šéf Slavie Jaroslav Tvrdík. Představitelé vedoucího týmu české ligy teprve zjišťují, které sektory mají být uzavřeny.

Čtvrtfinále Evropské ligy táhne. Lístky na Chelsea-Slavia zmizely ještě před oficiálním zahájením prodeje

Číst článek

Utkání s Genkem, kvůli kterému trest přišel, se odehrál 14. února. Mezitím už Slavia odehrála odvetu v Genku i osmifinálový dvojzápas se Sevillou.

V pondělí Slavia spustila první vlnu prodeje lístků a každý držitel permanentky měl nárok na jednu vstupenku za sníženou cenu od 700 do 1630 korun.

Od čtvrteční 13. hodiny si pak mohl každý majitel permanentky přes internet zakoupit ještě jeden lístek již za standardní cenu od 1190 do 2180 korun. V půl třetí klub oznámil, že zápas už je beznadějně vyprodaný. Vůbec tak nedošlo na volný prodej, který by v případě nenaplnění kapacity začal příští pondělí.

V této sezoně nebyla Slavia před disciplinární komisi UEFA poprvé. Po neúspěchu v srpnovém předkole Ligy mistrů dostala za pokřik fanoušků "UEFA mafia" pokutu 1,7 milionu korun, zatímco šéf klubu Tvrdík musel za ostrou kritiku zaplatit dalších 258 tisíc korun.

Další tresty přišly po výtržnostech slávistů při utkání základní skupiny Evropské ligy v Kodani, po kterých nesměli fanoušci pražského klubu na následující venkovní zápas v Bordeaux. Klub rovněž musel zaplatit asi 520 tisíc korun.

‼️FLASH: Disciplinární komise UEFA nás před chvílí informovala, že uzavřela Slavii část Tribuny Sever na zápas s Chelsea FC. Podrobnosti výroku - o jaké se jedná sektory - i možnosti odvolání zjišťujeme. Jde o trest za vhazování předmětu na hřiště při zápasu s Genkem.

16:22 – 28. 03. 2019

8 31

ČTK, tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme