Londýnské finále FA Cupu. Soupeřem Arsenalu bude Chelsea, která porazila 3:1 Manchester United

Fotbalisté Chelsea se po výhře nad Manchesterem United 3:1 stali druhými finalisty Anglického poháru. O trofej se utkají s Arsenalem 1. srpna v londýnském Wembley a budou usilovat o deváté prvenství v soutěži. Jejich finálový soupeř, který v sobotu vyřadil obhájce z Manchesteru City, je s 13 primáty rekordmanem FA Cupu.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olivier Giroud (uprostřed) slaví gól do sítě Manchesteru United během semifinále FA Cupu. | Foto: Alastair Grant | Zdroj: Reuters

Arsenal si zahraje rekordní 21. finále FA Cupu, v semifinále vyřadil obhájce trofeje z Manchesteru City

Zápas se hrál rovněž ve Wembley a byl odvetou za předloňské finále Anglického poháru, v němž rovněž byla úspěšnější Chelsea. United utrpěli v devátém utkání po restartu sezony přerušené pandemií koronaviru první soutěžní porážku a prohráli poprvé od 22. ledna.

Chelsea šla do vedení ve čtvrthodinovém nastavení prvního poločasu, které si vynutilo ošetřování zraněného obránce Manchesteru Erica Baillyho. Domácí hráč zůstal v závěru normální hrací doby otřesený na trávníku, poté co se podruhé v krátké době srazil hlavou, tentokrát se spoluhráčem. Ze hřiště byl odnesen na nosítkách.

Na gól Oliviera Girouda z 11. přidané minuty navázal hned po změně stran Mason Mount a po vlastním zásahu Harryho Maguirea to bylo už 0:3. Bruno Fernandes už pouze snížil z penalty.