Pokud chce někdo odejít, ať odejde, reaguje FAČR na dopis od Poborského a spol.

„Pokud se chce někdo místo práce pro český fotbal zabývat interním personálním bojem, jsme připraveni s ním okamžitě ukončit spolupráci.“ Tak mimo jiné reagovalo vedení Fotbalové asociace České republiky (FAČR) na otevřený dopis, ve kterém bývalí reprezentanti a trenéři mládežnických reprezentací nesouhlasí s odchodem Michala Prokeše z fotbalové asociace.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda svazu Martin Malík na valné hromadě. | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

Autoři otevřeného dopisu, kteří nesouhlasí s odchodem Michala Prokeše, alespoň podle jednoho z nich Jana Suchopárka sami od sebe končit nechtějí. Vicemistr Evropy z roku 1996 a současný trenér reprezentační devatenáctky Radiožurnálu řekl, že on i jeho kolegové chtějí pokračovat v práci pro český fotbal.

‚Konání vedení FAČR se nás pracovně i lidsky velmi dotýká.‘ Poborskému a spol. se nelíbí konec Prokeše

Číst článek

„Pro mě tahle etapa končí. Podpořili jsme Michala Prokeše a jeho práci, ale hodláme pokračovat v práci pro FAČR a dělat pro český fotbal maximum,“ řekl Suchopárek.

Michal Prokeš ve funkci technicko-sportovního ředitele mládežnických akademií skončil nedávno a odstartoval vlnu odchodů z FAČR. Proti Prokešově konci se autoři zmiňovaného otevřeného dopisu ohradili kromě Suchopárka například Karel Poborský, Radek Bejbl, Petr Kouba nebo Antonín Barák starší. 

Vedení fotbalové asociaci reagovalo prohlášením, v němž odmítá podléhat nátlaku ze strany zaměstnanců. Podle šéfa svazu Martina Malíka se navíc obě strany předem dohodly dopis nezveřejňovat.

Na vypjatou atmosféru jsem zvyklý, říká Prokešův nástupce ve FAČR Jiří Kotrba

Číst článek

„Po zveřejnění jedenáct dní staré výzvy se nemůžu ubránit tomu, že za tou mediální publicitou už není snaha pokračovat v rozdělané práci a půdě asociace, ale především organizovaný zájem odvést pozornost od zjištěných problémů a od způsobu jejich řešení ze strany vedení asociace,“ řekl Malík.

Šéf FAČR zároveň uvedl, že se s Michalem Prokešem nedohodli na ekonomických podmínkách jeho další spolupráce a dalším důvodem ukončení smlouvy bylo i to, že Prokeš podle svazu porušil interní předpisy při používání firemní kreditní karty. Malík zároveň uvedl, že pokud by někdo z autorů otevřeného dopisu chtěl svou práci pro fotbalovou situaci ukončit, tak mu vedení bránit nebude.

„Pokud někdo chce v rámci mediálního nátlaku na fotbalovou asociaci ve spojitosti s Michalem Prokešem odejít, tak ať odejde. Avizovali jsme zcela jednoznačnou návaznost, řekli jsme, že nedojde k žádnému rušení projektů akademií. Pan Kotrba stojí o dlouhodobou systematickou práci. Pokud je tohle někomu málo, tak samozřejmě může jít. Nikoho nedržíme,“ dodal předseda fotbalové asociace Martin Malík.

Václav Rokyta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme