FIFA chce ulevit hráčům v hektické ‚pokoronavirové‘ době, týmy mají mít možnost pěti střídání

Světová fotbalová federace FIFA chce kvůli očekávanému hektickému období po uvolnění koronavirové krize zavést revoluční změnu v pravidlech: týmy na klubové i mezinárodní úrovni by mohly místo současných tří vystřídat během zápasů pět hráčů a šestého v případném prodloužení.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střídání (ilustrační foto)

Střídání (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Pravidlo by platilo pro soutěže hrané tuto a příští sezonu a pro reprezentační zápasy do 31. prosince 2021, tedy i pro odložené mistrovství Evropy. Zda toto pravidlo přijmou, je na jednotlivých soutěžích či organizacích.

Premier League by mohla začít 8. června i s fanoušky na tribunách, ale za přísných podmínek

Číst článek

FIFA už předložila návrh mezinárodní pravidlové komisi IFAB, jež ho musí formálně schválit. Za normálních okolností vstupují úpravy v regulích v platnost mezi sezonami a ne v rozehraném ročníku, mimořádná situace způsobená koronavirovou pandemií by si však mohla vyžádat mimořádná opatření.

„Každý tým by nyní dostal možnost využít až pět střídajících hráčů v průběhu zápasu a případně šestého v prodloužení, pokud se bude hrát,“ uvedla FIFA. Na střídání nicméně budou mít mužstva stále tři „okna“ a pauzu mezi poločasy.

Motivací FIFA ke zvýšení počtu střídajících je fakt, že ve snaze dokončit přerušenou sezonu budou muset týmy absolvovat zápasy v nahuštěném programu, což zvyšuje riziko zranění. Drtivá většina fotbalových soutěží se zastavila v polovině března, některé z nich by se mohly rozběhnout v květnu či začátkem června.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme