Fotbalová Plzeň i potřetí na jaře vyhrála, vítězství v Jablonci zařídili Čermák a Beaugel

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvládli pod novým trenérem Adriánem Guľou i třetí jarní ligový zápas. Ve 23. kole dokázali Západočeši vyhrát na půdě třetího Jablonec 2:1 díky gólům Aleše Čermáka a Jeana-Davida Beaugela a odskočili svému soupeři na druhém místě tabulky Fortuna ligy na rozdíl osmi bodů.

Jablonec Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Limberský v souboji s Vladimírem Jovovičem

David Limberský v souboji s Vladimírem Jovovičem | Zdroj: Profimedia

Viktoriáni šli do jarní fáze ligy s novým trenérem a zatím se zdá, že Adrián Guľa tým ze západu Čech probudil. Z dosavadních dvou jarních ligových zápasů získala Plzeň všech šest bodů a navíc ani jednou neinkasovala.

Kvůli nezpůsobilému trávníku byl odložen zápas s Libercem, na léto Teplice plánují výměnu pažitu

A dobře začali Západočeši i na půdě třetího Jablonce, když se ve 23. minutě dostal k míči záložník Aleš Čermák a navedl si ho na kraj vápna. Když už se zdálo, že šanci na střelu prováhal, poslal míč povedeným obloučkem přesně k tyči a poslal Plzeň do vedení.

Ještě veseleji bylo na plzeňské střídačce pár minut před přestávkou a znovu u toho byl Čermák, tentokrát ale v roli nahrávače, když chytrou patičkou dostal do šance Jeana-Davida Beaugela. Francouzský útočník sám před brankářem nezaváhal a bylo to už 0:2.

Jablonečtí v prvním poločase za svým soupeřem herně příliš nezaostávali, ve vápně jim ale chyběla lepší koncovka. To se změnilo hned po přestávce zásluhou Dominika Pleštila, který si ve vápně našel centr Vojtěcha Kubisty a snížil.

Domácí se pak snažili přidat další gól, Plzeň je ale do velkých šancí nepouštěla. Naopak sama mohla odskočit do dvoubrankového vedení, to by si ale musel lépe počínat třeba Jan Kovařík, který se sice krásně dostal až před brankáře, jenže pak poslal míč zblízka nad břevno.

V 81. pak hosté pak dokonce ještě jednou dostali míč do sítě, radost jim ale pokazil rozhodčí, který odpískal těsný ofsajd zakončujícího Beaugela. Plzeňské to málem mrzelo dvojnásobně jen o chvíli později, když si v jejich vápně úplně sám zakončoval hlavou Martin Doležela. Jablonecký útočník ale trestuhodně mířil přímo do brankáře.

A ještě jednu obrovskou šanci si domácí dokázali do konce zápasu vypracovat, znovu ji ale zahodili. Tentokrát se dostal za obranu střídající Jan Chramosta, který ještě hledal před brankou Doležala. Před ním ale na poslední chvíli zasáhl Roman Hubník.

Západočeši tak po vítězství 2:1 zvládli i třetí jarní ligový zápas a pojistili si druhé místo v tabulce. Na první Slavii, která má nedělní zápas na hřišti Slovácka k dobru, zatím ztrácí Plzeň 10 bodů.

FORTUNA:LIGA - Základní část (PLATNÉ K 29. 2. 2020)

FK Jablonec - Viktoria Plzeň 1:2 (0:2)
Branky: 46. Pleštil - 23. Čermák, 41. Beauguel. Rozhodčí: Rejžek - Kříž, Myška - Královec (video). ŽK: Kubista, Pleštil - Kopic, Beauguel, Havel. Diváci: 2817.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít