Jablonecký šéf Pelta: Kvůli dotační kauze jsme přišli o sponzory, zvažujeme každou vydanou korunu

On sám říká, že se každé ráno po probuzení těší do práce, ale nemá to úplně lehké. Majitel fotbalového Jablonce Miroslav Pelta se snaží finančně zajistit chod provinčního klubu, což se mu v posledních dvou letech trochu komplikuje. Poté, co byl obviněn v kauze sportovních dotací, přišli Severočeši o polovinu sponzorů, a tím pádem zhruba o 50 milionů korun.

Jablonec nad Nisou Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf jabloneckého klubu Miroslav Pelta

Šéf jabloneckého klubu Miroslav Pelta | Foto: Jaroslav Legner/CNC | Zdroj: Profimedia

„Jsou to věci, které nejdou zamlčet, ale férově říkám, že jsme na padesáti procentech. Firmy nám řekly, že do doby, než bude moje kauza vyřešená, tak jejich představenstvo nebo vlastníci nechtějí nic uzavírat s klubem, kde je obviněný majitel,“ přiznává ve své kanceláři na jabloneckém stadionu Miroslav Pelta v rozhovoru pro Radiožurnál.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si rozhovor Davida Nyče, ve kterém Miroslav Pelta vysvětluje situaci okolo FK Jablonec

Vzhledem k tomu, že je významně spojen s dosud nevyřešenou kauzou sportovních dotací, svému fotbalovému klubu trochu zavařil. Ale odliv sponzorů prý nemá žádné fatální následky, i proto ho pořádně namíchl nedávný mediální šum.

„Zase se objevil někdo, kdo chce jen škodit. To, o čem se v poslední době mluvilo, tedy že dlužíme výplaty, je šikana,“ reaguje Pelta na dotaz, co je pravdy na tom, že jabloneckým fotbalistům přišla opožděně výplata.

„Před koncem roku jsme avizovali, že výplatu, která měla být proplacena 20. prosince, dostanou hráči až v lednu. Poté v lednu byl před námi příjem za splátky za přestupy hráčů z letního přestupního termínu. Chci upozornit, aby všichni zůstali klidní, v tuto chvíli jsme vyrovnali všechny závazky s hráči,“ uvádí šéf jabloneckého fotbalového klubu.

A pokračuje: „Zase ale přijde chvíle, kdy budeme dlužit. Za posledních dvacet třicet let bylo několik situací, kdy jsme dlužili třeba dva měsíce výplaty, a následně jsme je splatili. Je to normální jev.“

Miroslav Pelta argumentuje tím, že by vedení už dávno prodalo třeba úspěšného útočníka Martina Doležala, pokud by situace byla tak kritická. Na druhou stranu sám přiznává, že je fungování klubu svým způsobem založeno na prodeji a zpeněžení některých fotbalistů. Otázkou zůstává, zda je tento stav dlouhodobě udržitelný.

„Došlo k propadu příjmů. Jablonec teď musí zvažovat každou vydanou korunu, každou investici do hráče. Musíme dělat přestupy s cílem levně koupit, draze prodat. Naše transferová politika je v posledních letech velice úspěšná,“ říká majitel klubu, ve kterému se zatím i po sportovní stránce daří, vždyť je před jarní částí sezony v ligové tabulce třetí a čeká ho boj o účast v evropských pohárech.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme