Fotbalová Plzeň zakončila podzim vítězně, předposlední Karvinou doma porazila 2:1

Fotbalisté Plzně zvládli poslední soutěžní utkání v roce 2018, když na domácím stadionu porazili v rámci 19. kola Fortuna ligy předposlední Karvinou 2:1 díky gólům Jana Kopice a Romana Procházky. Za hosty snižoval ve druhé půli Adriel D'Avila Ba Loua.

Plzeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Plzně se radují z gólu proti Karviné. | Foto: Slavomír Kubeš | Zdroj: ČTK

Domácí Plzeň vítězstvím nad Karvinou podtrhla podařený konec podzimní části sezony - úřadující ligoví šampioni vyhráli posledních pět soutěžních zápasů včetně dvou utkání Ligy mistrů proti CSKA Moskva a AS Řím.

Tři výhry v řadě a prázdné tribuny. Teplickým fotbalistům se daří, fanoušků ale chodí stále málo

Viktoriáni hned od začátku dávali jasně najevo, kdo je v utkání favoritem. Už v sedmé minutě se míč dostal na levou stranu k Janu Kovaříkovi, který potvrdil dobrou formu z posledních zápasů a poslal přesný centr na bližší tyč, kde pohotově dostal míč do brány Jan Kopic.

O deset minut později mohli domácí vést o dva góly, jenže Tomáš Chorý karvinského brankáře neprostřelil a dorážející Aleš Čermák byl v ofsajdu. Pak ještě pálil zpoza vápna netradiční střelec Roman Hubník, mířil ale těsně vedle.

Plzeňští nadále dominovali a vytvářeli si další šance. Ve 21. minutě předvedli podobnou akci jako při úvodním gólu, zakončující Čermák ale Kopice nenapodobil, protože jeho střelu výborně vychytal Martin Berkovec.

17.12. FK Jablonec - SK Slavia Praha 0:2

Po půlhodině už se ale domácí zasloužené druhé branky dočkali. Roman Procházka se postavil k exekuci volného přímého kopu a parádní střelou přes zeď nedal Berkovcovi šanci. A stejný hráč mohl hned vzápětí přidat další gól, tentokrát ale střelou z voleje trefil spojnici břevna a tyče.

A neujaly se ani další plzeňské šance - pumelici Davida Limberského vyrazil Berkovec, Kovařikova střela zase skončila těsně nad břevnem. Hosté poprvé zahrozili až v samém závěru první půle, jenže technický pokus Dávida Guby vyrazil brankář Aleš Hruška.

Ve druhém poločase se obrázek hry poněkud změnil. Domácí ubrali a v hustém sněžení už se nedostávali do tolika šancí. To byla příležitost pro hosty, kterým se podařilo v 69. minutě snížit. Postaral se o to Adriel D'Avila Ba Loua, který si naběhl na pas Guby a pohotově překonal Hrušku.

Víc ale hosté nezvládli, a tak domácí uhájili těsnou výhru 2:1. Plzeňští tak ztrácí na první Slavii jeden bod, sešívaní ale mají k dobru pondělní dohrávku na hřišti čtvrtého Jablonce.

Viktoria Plzeň - MFK Karviná 2:1 (2:0)
Branky: 7. Kopic, 33. Procházka - 68. Ba Loua. Rozhodčí: Pechanec - Melichar, Hock - Franěk (video). ŽK: Hubník (Plzeň). Diváci: 5521.

Plzeň: Hruška - Havel, Pernica, Hubník, Limberský - Hrošovský, Procházka (66. Hořava) - Kopic (90.+1 Ekpai), Čermák, Kovařík - Chorý (84. Řezníček). Trenér: Vrba.
Karviná: Berkovec - Čolič, Krivák, Janečka, Moravec - Budínský, Smrž (65. Mertelj), Ba Loua - Galuška, Ramírez (77. Dramé), Guba (86. Lingr). Trenér: Hrnčár.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít