Sparta díky gólům Krejčího a Kuchty uspěla v Brně, Pardubice vyhrály v lize po osmi porážkách v řadě

Fotbalisté Brna nezvládli v 11. kole Fortuna ligy domácí utkání proti Spartě a prohráli 0:4. Hradec Králové navzdory oslabení porazil Teplice 4:1. Pardubice po sérii nezdarů v lize i poháru zabraly a udolaly Jablonec 1:0. Mistrovská Plzeň si pojistila vedení v tabulce díky vítězství 2:0 nad Mladou Boleslaví.

Brno (Aktualizováno: 21:11 8. 10. 2022) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sparťané se radují z gólu do sítě Brna.

Sparťané se radují z gólu do sítě Brna. | Zdroj: Profimedia

Pražané v minulém kole protrhli sérii remízových utkání vítězstvím nad Hradcem Králové, na které chtěli navázat i na půdě nováčka z Brna. Moravanům se ale zatím daří v nové sezoně nad očekávání dobře a v případě úspěchy se mohli na svého soupeře dokonce bodově dotáhnout v tabulce.

Fotbalisté Jablonce porazili Brno a slaví třetí výhru v řadě, Teplice nasázely pět branek Pardubicím

První krok směrem ke třem bodům ale udělala po půl hodině hry Sparta, když nejdřív přečkala velkou šanci domácího Jana Hladíka a následně šla do vedení díky Ladislavu Krejčímu mladšímu a jeho proměněné penaltě.

Pokutový kop pro Spartu odpískal rozhodčí až po upozornění od asistenta u videa, který správně viděl faul jednoho z domácích na Tomáše Wiesnera.

V posledních sekundách první půle pak zasadil Brnu další ránu útočník Jan Kuchta, který těsně před odchodem do šaten zvýšil na 0:2 po centru z nohy Caspera Höjera.

Neregulérní inkasované branky, zlobil se kouč Koubek po prohře na Spartě. Útočník Kuchta nesouhlasil

Hned zkraje druhého poločasu slavili hosté potřetí, jejich radost ale brzy přerušil rozhodčí, který gól odvolal kvůli útočnému faulu. Pak měli tři zajímavé momenty i domácí, Fousek ani nadvakrát Alli ale neuspěli.

Po nich zahrozil také Jakub Řezníček, ani jeho hlavička ale brankáře Kováře nepřekonala. A když se neujala ani další Řezníčkova příležitost, potřetí v utkání udeřila Sparta. Ladislav Krejčí si naskočil na centr z volného kopu a přesnou hlavičkou přidal svůj druhý gól v zápase – 0:3.

V závěru ještě trefil hostující Minčev břevno a na druhé straně spálili další šance Pachlopník s Allim. V posledních sekundách utkání se ale skóre přeci jen ještě jednou měnilo, když stanovil konečný výsledek 0:4 svou druhou trefou Kuchta.

Plzeň – Mladá Boleslav 2:0

Vedoucí Plzeň si pojistila první místo díky vítězství nad Mladou Boleslaví. Na první gól čekali fanoušci na západě Čech do 54. minuty, kdy se k míči po rohovém kopu dostal obránce Luděk Pernica a pohotově poslal Plzeň do vedení.

Své vítězství si pojistila Viktoria deset minut před koncem a znovu se o to postaral obránce. Václav Jemelka si naběhl na zadní tyči na přihrávku Erika Jirky a stanovil konečné skóre 2:0.

Hradec Králové – Teplice 4:1

Hradec šel v mladoboleslavském azylu do vedení po 19 minutách díky proměněné penaltě Jakuba Rady. Jenže o deset minut později si domácí situaci značně zkomplikovali, když šli do deseti kvůli faulu Petra Rybičky, který dostal červenou kartu.

Teplice dokázaly využít přesilovku ještě před přestávkou a i druhý gól utkání padl z penalty, kterou tentokrát proměnil Filip Žák – 1:1.

Ve druhé půli pak navzdory oslabení Hradec znovu vedl, když potrestal chybující obranu Adam Gabriel. V závěru se pak ještě za domácí trefili Ondřej Ševčík a znovu Gabriel, a tak oslabený Hradec Králové porazil Teplice 4:1.

Pardubice – Jablonec 1:0

Od poloviny srpna chodili fotbalisté Pardubic od porážky k porážce jak v lize, tak v domácím poháru a během té doby vstřelili v osmi utkáních pouhé dva góly a inkasovali jich hned 24.

Dlouho nepomáhala ani změna trenéra, proti Jablonci, která naopak vyhrál tři ligové duely v řadě, se už ale Východočeši konečně dočkali. O jediný gól utkání se postaral v 71. minutě Michal Hlavatý, který střílel přesně k pravé tyči po přihrávce Dominika Kostky.

FK Pardubice - FK Jablonec 1:0 (0:0)
Branka: 71. Hlavatý. Rozhodčí: Zelinka - Pochylý, Dohnálek. ŽK: Vacek, Chlumecký - Krob. Diváci: 629.

FC Hradec Králové - FK Teplice 4:1 (1:1)
Branky: 54. a 88. Gabriel, 19. Rada z pen., 81. Ševčík - 42. Žák z pen. Rozhodčí: Szikszay - Volf, Arnošt - Orel (video). ŽK: Novotný - Křišťan, Gning. ČK: 30. Rybička (Hradec). Diváci: 816.

Zbrojovka Brno - Sparta Praha 0:4 (0:2)
Branky: 33. z pen. a 82. Ladislav Krejčí II, 45.+4 a 90.+10 Kuchta. Rozhodčí: Hocek - Paták, Nádvorník - Franěk (video). ŽK: Řezníček, Alli - Daněk, Mejdr, Vitík. Diváci: 9588.

Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 2:0 (0:0)
Branky: 54. Pernica, 82. Jemelka. Rozhodčí: Černý - Caletka, Váňa - Machálek (video). ŽK: Kalvach - Dancák, Kubista, Matějovský, Vaníček. Diváci: 7136.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít