Karviná po vítězství v Příbrami stoupá tabulkou, slaví i Jablonec a Liberec

Fotbalisté Karviné zvládli zápas na půdě předposlední Příbrami a po vítězství 1:0 se posunuli na sedmé místo tabulky. Dařilo se i Jablonci, který porazil České Budějovice 2:1. Liberec si poradil s Mladou Boleslaví, kterou porazil 3:0.

Příbram (Aktualizováno: 18:15 19. 12. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči Karviné slaví gól proti Příbrami.

Hráči Karviné slaví gól proti Příbrami. | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK

První rozruch přinesla v Příbrami střela domácího Pilíka, která skončila vedle, paka už ale byli aktivnější hosté. Na začátku byla chyba příbramského Rezka, po které přišel brejk, na jehož konci sice Haša brankáře nepřekonal, z dorážky už ale uspěl Bartošák.

Hygiena poslala fotbalisty Opavy do karantény, ligový zápas v Liberci se přesto odehrál

O chvíli později měl Bartošák další šanci, tentokrát ale brankáře nepřekonal. Hosté pak měli i další šance, gól ale nepřidali. Příbram se do náznaku nějakého tlaku dostala až zkraje druhého poločasu, žádnou vyloženou šanci si ale nevypracovala.

Až v závěru mohl v dobré pozici hlavičkovat Folprecht, jenže ještě přihrával a akci pokazil. Karviná tak vyhrála v Příbrami 1:0 a posunula se v tabulce na šesté místo. Domácí zůstávají na předposledním 17. místě.

Jablonec - České Budějovice 2:1

Severočeši, kteří jsou v tabulce třetí za Spartou, šli do utkání s Českými Budějovicemi s pětizápasovou sérií bez porážky. I Jihočeši ale drželi úspěšnou sérii - neprohráli už sestkrát v řadě.

První půle nabídla slušné šance na obou stranách, ale jen jeden gól. O ten se postaral domácí Ivan Schranz, když využil velké chyby zkušeného brankáře Drobného, který neudržel v rukavicích centr, a v pohodě skóroval do odkryté brány.

Po hodině hry se Jablonec dočkal i druhého gólu zásluhou Václava Pilaře a jeho střely pod břevno. Hosté pak sice snížili díky Micku van Burenovi, víc už ale nestihli, i když třeba Ledecký měl v závěru k vyrovnání hodně blízko.

Domácí tak neprohráli už šestý zápas v řadě a po vítězství 2:1 dál stíhají druhou Spartu.

Liberec - Mladá Boleslav 3:0

Slovan vykročil za vítězstvím už v šesté minutě. Rabušic hlavou sklepl míč pro Jakuba Hromadu a slovenský záložník pak propálil mladoboleslavského gólmana.

V 28. minutě si brankář Markovič poradil se střelou Berana, z následného rohu ale domácí udeřili podruhé, když si míč nešťastně srazil do vlastní brány stoper Tatajev. Krátce nato mohl snížit Budínský, ale Nguyen jeho hlavičku vyrazil nad břevno. Pak mohl znovu zvýšil Hromada, ale Markovič jeho střelu vyrazil na brankovou konstrukci.

Druhá půle už tolik vzruchu nepřinesla. Až těsně před koncem zvýšil z pokutového kopu na konečných 3:0 domácí Rondič.

Mladá Boleslav tak nevyhrála ani ve třetím utkání pod vedením nového trenéra Karla Jarolíma. Liberec se díky třem bodům posunul na šesté místo.

13. kolo první fotbalové ligy:
FK Jablonec - Dynamo České Budějovice 2:1 (1:0)
Branky: 20. Schranz, 61. Pilař - 70. Van Buren. Rozhodčí: Cieslar - Kotík, Lakomý - Adam (video). ŽK: Schranz, Podaný - Brandner, Ledecký. Bez diváků.

FK Příbram - MFK Karviná 0:1 (0:1)
Branka: 27. Bartošák. Rozhodčí: Pechanec - Blažej, Šimáček - Hocek (video). ŽK: Ostrák, Mangabeira (oba Karviná). Bez diváků.

Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 3:0 (2:0)
Branky: 6. Hromada, 29. vlastní Tatajev, 90.+2 Rondič. Rozhodčí: Adámková - Hock, Vlček - Orel (video). ŽK: Mareš (Mladá Boleslav). Bez diváků.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít