Slavia otočila vršovické derby na půdě Bohemians, Brno si poradilo s Libercem

Vršovické derby zvládli ve 14. kole Fortuna ligy lépe fotbalisté Slavie, kteří si vezou ze hřiště Bohemians tři body po výsledku 1:4. Teplice otočily zápas s Olomoucí a vyhrály 2:1. Brno pokračuje v povedených výkonech a přehrálo doma Liberec 3:0.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Souboj Slavie s Bohemians.

Souboj Slavie s Bohemians. | Zdroj: Profimedia

Vršovické derby nabralo nečekaně rychlý spád, když se už ve druhé minutě dostal odražený míč k domácímu Romanu Květovi, který ho z první napálil zpoza vápna přesně k tyči.

Těchto čtrnáct dní musíme dotlačit, říká plzeňský trenér Bílek po další plzeňské výhře

Jenže radost vydržela hráčům a fanouškům Bohemians sotva minutu. Hned vzápětí si totiž na druhé straně našel centrovaný míč slávistický obránce David Jurásek, okamžitě našel před bránou volného Petera Olayinku a ten lehkou tečí srovnal na 1:1.

Rychlý fotbal plný zajímavých akcí pokračoval dál a jen o pár chvil mohli hosté skóre otočit. Znovu u toho byl Olayinka, tentokrát ho ale po přihrávce Stanislava Tecla skvěle vychytal brankář Hugo Jan Bačkovský.

Nigerijec v barvách Slavie pak byl blízko gólu ještě jednou, jeho hlavička po přímém kopu ale skončila vedle. A tak mohli znovu udeřit domácí, kteří se dožadovali penalty po závaru ve vápně Slavie. Rozhodčí však pokutový kop neodpískal ani po zhlédnutí opakovaného záběru.

Hned po následné akci se ale penalta pískala, ke zlobě Bohemians ale na druhé straně, když Daniel Krch s Antonínem Křapkou ve velké šanci povalili Václava Jurečku. Sám faulovaný pak pokutový kop s přehledem proměnil.

Viktoria Plzeň dál komfortně vede fotbalovou ligu, duo Jirka a Chorý sestřelilo Zlín 3:0

Druhá půle už nepřinesla tak divoký fotbal plný šancí, ale spíš menší tak domácích, který ale nevedl ke kloudnému zakončení, které by ohrozilo slávistickou bránu. Naopak s přibývajícími minutami se množily brejkové situace Slavie, které nakonec vedly k dalším gólům.

Nejdřív v 76. minutě uklidnil hosty gólem na 1:3 Ondřej Lingr a jen o tři minuty později přidal čtvrtý gól Slavie a svůj druhý v zápase Olayinka. Pak ještě přidal pátý gól Lingr, kvůli ofsajdu ale neplatil.

Když se pak z dalšího protiútoku neprosadil ani Yira Sor, skončilo vršovické derby výsledkem 1:4. Slavia tak dál ztrácí z druhého místa na vedoucí Plzeň, která má zápas s Brnem k dobru, čtyři body. Bohemians dál čekají na domácí výhru, v tabulce jsou ale stále na šestém místě zaručujícím postup do skupiny o titul.

Teplice – Olomouc 2:1

Tepličtí museli po gólu Antonína Růska ze 14. minuty brzy dotahovat, vyrovnání se ale dočkali brzy. Už o osm minut později se totiž po závaru ve vápně prosadil důrazný Filip Žák.

Po přestávce se domácím podařilo skóre otočit, když si Abdallah Gning narazil se spoluhráčem a pak se trefil přesně do horního rohu brány. Další góly už na severu Čech nepadly, a tak Teplice doma porazily Olomouc 2:1.

Brno – Liberec 3:0

V moravské metropoli se čekalo na gól až do druhé půle, kdy po rohovém kopu vznikl v libereckém vápně velký zmatek, na jehož konci byl gól Jakuba Šurala. Chvíli nato přišel další povedený moment brněnské komety sezony Michala Ševčíka, který se dostal k míči po nepodařené liberecké rozehrávce a snadno ho dostal do odkryté brány.

Poslední ránu zasadil Liberci nejlepší střelec ligy Jakub Řezníček, který si naběhl za obranu na Ševčíkův pas a pohotově stanovil konečné skóre 3:0 pro Brno, které tak pokračuje v nadmíru povedené podzimní části nováčkovské sezony.

14. kolo první fotbalové ligy:
Zbrojovka Brno - Slovan Liberec 3:0 (0:0)
Branky: 51. Šural, 59. Ševčík, 72. Řezníček. Rozhodčí: Starý - Vodrážka, Matoušek - Kocourek (video). ŽK: Souček, Ševčík - Kozák. Diváci: 4511.

Bohemians Praha 1905 - Slavia Praha 1:4 (1:2)
Branky: 2. Květ - 3. a 79. Olayinka, 30. Jurečka z pen., 76. Lingr. Rozhodčí: Klíma - Kubr, Kříž - Berka (video). ŽK: Veselý (trenér, Bohemians). Diváci: 6088.

FK Teplice - Sigma Olomouc 2:1 (1:1)
Branky: 22. Žák, 61. Gning - 14. Růsek. Rozhodčí: Všetečka - Hrabovský, Šimáček - Hocek (video). ŽK: Knapík - Chvátal, Vodháněl. Diváci: 2316.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít