Podpoří to debaty, jestli video vůbec k něčemu je, kritizoval Pavelka nevyloučení Chorého

Fotbalisté Plzně po 35 zápasech v lize prohráli, když v 15. kole nejvyšší domácí soutěže podlehli pražské Spartě 0:1. Domácí navíc měli zřejmě dohrávat bez vyloučeného Tomáše Chorého, který během prvního poločasu úmyslně trefil hlavou obličej sparťana Asgera Sörensena. Hlavní rozhodčí Dalibor Černý mu ale trest neudělil a na surový zákrok ho neupozornil ani videoasistent Pavel Franěk.

Plzeň Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozhodčí Dalibor Černý.

Rozhodčí Dalibor Černý. | Zdroj: Profimedia

Útočník Tomáš Chorý dává spoustu gólů hlavou, ale tentokrát právě touto částí těla udeřil v závěru první půle ve výskoku obličej soupeře – sparťanského stopera Asgera Sörensena. A podle komise rozhodčích fotbalové asociace v tom byl úmysl, takže za to měl být vyloučený.

00:00 / 00:00

Pro rozhodčího na hřišti se podle zprávy jednalo o velmi složitou situaci a měl zasáhnout videorozhodčí. Tím byl Pavel Franěk, kterého komise stáhla z nominace na utkání Slavie s ostravským Baníkem. A jak dodala komise, hrubá chyba bude mít vliv na jeho další nasazování v budoucnu.

„Já tu situaci neviděl,“ nechtěl hned po utkání kouč Plzně Michal Bílek komentovat situaci, o které neměl přehled, ale ironicky připomněl, že komise rozhodčích běžně nereaguje okamžitě po zápase.

Ukončení dlouhé série a nejlepší odpověď na debakl z derby. ‚Pořád jsme ve hře,‘ těší Pavelku

„Překvapuje mě, že se sešli takhle bleskurychle hned po zápase,“ dodal Bílek.

Když dostal otázku na stejné téma trenér Sparty Brian Priske, mluvčí klubu Ondřej Kasík se nejdřív ujistil, že už reaguje na oficiální zprávu komise rozhodčích. A až poté kouč přiznal, že rozhodčím situaci vyčítal.

Neviděl jsem to dobře, přišlo mi to jako normální souboj. Ale pak jsme dostali informaci, že to měla být červená karta. Ptal jsem se rozhodčího, jak to, že se k tomu nevrátili, a odpověděl mi, že nedostal signál od videorozhodčího. Akorát to podpoří debaty o tom, jestli video vůbec k něčemu je,“ dodal sparťanský kapitán a střelec vítězného gólu David Pavelka.

Vyjádření KR FAČR k dnešnímu utkání @FORTUNA:LIGA FC Viktoria Plzeň – AC Sparta Praha:
Ve 45. minutě měl být vyloučen domácí hráč za úmyslné udeření soupeře hlavou. Pro rozhodčího na hřišti se jednalo o velmi složitou situaci, měl intervenovat VAR.

20:23 – 05. 11. 2022