Budějovice vyhrály v Teplicích a natáhly vítěznou sérii na čtyři zápasy, Sparta uspěla v Opavě

Fotbalisté Českých Budějovic díky povedené první půli vyhráli v 15. kole Fortuna ligy na hřišti Teplic 3:1 a po čtvrtém vítězství v řadě se posunuli do prostřední skupiny o Evropu. Liberec doma přestřílel Příbram 3:2. Jablonec díky gólu Martina Doležala vyhrál v Karviné 1:0. Stejným výsledkem zvítězila i Sparta v Opavě.

Teplice (Aktualizováno: 19:14 3. 11. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Javorek slaví gól proti Teplicím.

Petr Javorek slaví gól proti Teplicím. | Foto: Ondřej Hájek | Zdroj: ČTK

FK Teplice - SK Dynamo České Budějovice 1:3

Tepličtí v samotném úvodu sezony tápali, časem se ale dostali do solidní formy, když si vypracovali v lize sedmizápasovou sérii neporazitelnosti, o kterou přišli až v minulém kole na hřišti Jablonce, kde prohráli 1:4.

Měl jsem v hlavě hattrick, beru to jako velkou chybu, vyčítal si Souček neproměněnou penaltu

A ani nedělní domácí duel proti Dynamu se pro Severočechy nevyvíjel vůbec dobře. Úvodí šanci hostů ještě vyřešil brankář Tomáš Grigar, o chvíli později už byl ale bezmocný proti střele Patrika Brandnera.

V 19. minutě mohl zvýšit českobudějovický Ivan Schranz, který zakončil protiútok střelou do tyče. Nemuselo ho to ale dlouho mrzet, protože hned vzápětí nacentroval střelec prvního gólu Brandner do vápna, kde si míč našel Petr Javorek a uklidil ho za Grigara - 0:2.

Teplice byly především v obraně úplně bezradné a jen pár minut po druhém gólu se na ně valila další pohroma, protože záložník Jan Shejbal ve vápně fauloval Schranze. Míš si postavil Lukáš Havel a zařídil Dynamu už třígólové vedení. Domácí mohli před přestávkou aspoň snížit, jenže střelu Tomáše Vondráška po rohovém kopu fantastickým reflexivním zákrokem vyrazil brankář Jaroslav Drobný.

Ve druhé půli domácí přidali a hned zkraje byl v dobré šanci Patrik Žitný, jenže ho vychytal znovu pozorný Drobný. A hostující brankář se zaskvěl i o chvíli později, když si poradil s hlavičkou Jakuba Řezníčka.

V 73. minutě už se Teplice gólu dočkaly, radost jim ale zkazil pomezní rozhodčí, který odmával ofsajd. Pět minut před koncem ale přeci jen snížení přišlo, když se zpoza vápna trefil Petr Mareš. Víc už ale domácí nezvládli, a tak prohráli v lize podruhé za sebou, tentokrát doma s Českými Budějovicemi 1:3. Jihočeši naopak slaví už čtvrtou výhru v řadě.

FC Slovan Liberec - 1. FK Příbram 3:2

Domácí chtěli proti Příbrami navázat na předchozí vítězství ze hřiště silné Mladé Boleslavi a první krok k tomu udělali ve 24. minutě, když Petar Musa překonal příbramského brankáře po přihrávce Romana Potočného.

O osm minut později už to bylo 2:0 pro Liberec po povedené akci, na jejímž konči zakončoval ve skluzu Tomáš Malinský. Ještě před koncem první půli se ale hosté vrátili do zápasu díky prvnímu rohovému kopu zápasu, po němž se prosadil Marek Kodr.

Slavia vrátila Baníku porážku z Mol cupu. Fotbalisté Mladé Boleslavi vyrovnali utkání v Olomouci

Příbramský obránce se po přestávce prosadil ještě jednou, k jeho smůle ale tentokrát do vlastní brány. V 66. minutě totiž nešťastně ve skluzu zasáhl před dotírajícím Musou a daroval Liberci vedení 3:1.

Ještě jednu naději pro Příbram pak v úplném závěru vykřesal Soufiane Dramé, který snížil znovu na rozdíl jediného gólu, na víc nebyl čas, a tak Liberec uhájil domácí vítězství 3:2.

SFC Opava - AC Sparta Praha 0:1

Sparťané byli na půdě Opavy od začátku aktivnější a už po necelých deseti minutách šli do vedení. Guélor Kanga poslal dopředu Andrease Vindheima, který místo přihrávky na Libora Kozáka zvolil střelu k tyči a vstřelil svůj první soutěžní gól v dresu Sparty.

Vyrovnáno mohlo být o chvíli později, když brankář Milan Heča neudržel v rukou vysoký centr, jenže Bronislav Stáňa pak místo odkryté brány trefil jen jednoho z bránících protihráčů. Další dobrou šanci měli domácí pár minut před přestávkou, kdy dobře pálil z přímého kopo Pavel Zavadil. Jeho pokus ale vyrazil Heča.

Ve druhé půli zase hrozili hosté, Martin Hašek ani Kanga se ale neprosadili. Pak na druhé straně znovu zajímavě střílel ze standardky Zavadil, tentokrát ale namířil míč těsně vedle. Potom už ale hrozili prakticky jen hosté. Jenže Vindheima ve velké šanci vychytal Milan Fendrich a střely Haška a Adama Hložka mířily vedle, takže Sparta nakonec vyhrála v Opavě 1:0.

MFK Karviná - FK Jablonec 0:1

Diváci v Kladně viděli v prvním poločase vyrovnanou partii a zajímavé šance byly na obou stranách. Na gól se ale čekalo až do 77. minuty, kdy se dostal k hlavičce ve vápně uvolnil Martin Doležal a poslal hosty do vedení.

Domácí pak už nezvládli na Doležalovu trefu zareagovat, a tak prohráli už počtvrté za sebou. Naopak Jablonec se díky zaváhání Mladé Boleslavi a Slovácka dostal na třetí místo za Plzeň.

FORTUNA:LIGA - Základní část (PLATNÉ K 3. 11. 2019)

15. kolo první fotbalové ligy:
Slovan Liberec - 1. FK Příbram 3:2 (2:1)
Branky: 24. Musa, 31. Malinský, 66. vlastní Kodr - 42. Kodr, 90. Dramé. Rozhodčí: Cieslar - Paták, Caletka. ŽK: Oscar - Škoda, Stuparevič. Diváci: 2914.

MFK Karviná - FK Jablonec 0:1 (0:0)
Branka: 77. Doležal. Rozhodčí: Berka - Hájek, Horák. ŽK: Šašinka, Ndefe - Jovovič, Krob. Diváci: 2530.

FK Teplice - Dynamo České Budějovice 1:3 (0:3)
Branky: 85. P. Mareš - 11. Brandner, 20. Javorek, 26. Havel z pen. Rozhodčí: Proske - Kotík, Dresler. ŽK: Řezníček, Moulis (oba Teplice). Diváci: 2723.

SFC Opava - Sparta Praha 0:1 (0:1)
Branka: 10. Vindheim. Rozhodčí: Zelinka - Kotalík, Pečenka - Marek (video). ŽK: Žídek, Juřena - Kaya, Kanga. Diváci: 4566.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít