Plzeň neudržela ve Zlíně vedení a jen remizovala 1:1, na první Slavii ztrácí už 11 bodů

Fotbalisté Plzně v dohrávce 15. kola Fortuna ligy na hřišti Zlína díky gólu Michaela Krmenčíka vedli, nakonec si ale odvážejí jen bod za remízu 1:1. Západočeši tak ztrácí na vedoucí Slavii v polovině základní části už 11 bodů.

Zlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plzeňský obránce Radim Řezník.

Plzeňský obránce Radim Řezník. | Foto: Jaroslav Svoboda | Zdroj: ČTK

Zlín měl před utkáním velké problémy s marodkou, na které bylo v minulém týdnu přes deset hráčů. Nakonec ale „ševci“ mohli nasadit dvě důležité opory Jiráčka s Poznarem.

Budějovice vyhrály v Teplicích a natáhly vítěznou sérii na čtyři zápasy, Sparta uspěla v Opavě

Moravané od úvodu museli čelit tlaku hostí. V šesté minutě střílel Hořava těsně vedle, o tři minuty později protáhla brankáře Rakovana nebezpečná střela Kalvacha a po rohu Hejda zblízka v obrovské šanci napálil jen obránce.

Domácí se do ofenzivy dostávali sporadicky. Náznak možnosti přišel v 17. minutě, kdy se do centru od Matejova položil Wágner, ale hlavičkoval vedle.

Zlínu se nedařilo držet balon, přesto si vytvořil největší šanci první půle. Dlouhý pas z hloubi pole propadl za plzeňskou obranu, ale Wágner tváří v tvář Hruškovi netrefil branku. Podobně se v závěru první půle po rychlém brejku ze strany vedlo i hostujícímu Kayambovi.

Měl jsem v hlavě hattrick, beru to jako velkou chybu, vyčítal si Souček neproměněnou penaltu

Po změně stran hru rozbila řada nepřesností na obou stranách, ale náboj jí vrátila velká šance Plzně. Na Hlouškův přímý kop si naskočil Hejda a Rakovan vytáhl proti hlavičce skvělý zákrok.

Plzeň zase začala stupňovat svůj tlak. Krmenčíkův nájezd hasil včasným skluzem stoper Buchta, ale další šance hostujícího útočníka už skončila v síti. V 72. minutě ve skluzu zužitkoval centr od Kayamby a připsal si sedmý gól v ligové sezoně.

Zlín poté vrhnul zbytky sil do útoku, Plzeň se zatáhla a doplatila na to. V 79. minutě po závaru a centru od Fantiše překonal Hrušku hlavou bývalý hráč Viktorie Wágner. „Ševci“ v lize skórovali po 484 minutách.

Plzeň mohla okamžitě získat vedení zpět, ale Rakovan zneškodnil Kayambův pokus a proti Krmenčíkově dorážce zasáhl kousek před brankovou čárou stoper Buchta. Po Brabcově chybě v rozehrávce mohl v poslední minutě otočit stav domácí Wágner, ale Hruška jeho sólo přizvedl na břevno.

FORTUNA:LIGA - Základní část (PLATNÉ K 4. 11. 2019)

Fastav Zlín - Viktoria Plzeň 1:1 (0:0)
Branky: 79. Wágner - 72. Krmenčík. Rozhodčí: Pechanec - Moláček, Blažej - Proske (video). ŽK: Hnaníček, Jiráček, Matejov, Wágner - Brabec. ČK: 90.+3 Hnaníček. Diváci: 3742.