Jablonec v drsných podmínkách udolal Příbram a drží druhé místo, Sparta porazila Boleslav

Fotbalisté Jablonce si v 16. kole Fortuna ligy poradili nejen s hostující Příbramí, ale i s drsnými podmínkami a můžou slavit vítězství 2:1. České Budějovice doma porazily Teplice 2:0 a uspěly podruhé v řadě. Sparta doma vybojovala vítězství 1:0 nad Mladou Boleslaví. Plzeň v zápase, který jsme na iROZHLAS.cz sledovali online, porazila oslabené Pardubice 2:0.

Jablonec nad Nisou (Aktualizováno: 20:21 24. 1. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jablonecký Jaroslav Zelený (vlevo) v souboji s příbramským Radkem Voltrem.

Jablonecký Jaroslav Zelený (vlevo) v souboji s příbramským Radkem Voltrem. | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Jablonec - Příbram 2:1

Podmínky, které panovaly v neděli v Jablonci, měly do ideálního fotbalového prostředí hodně daleko. Domácí bojující o nejvyšší příčky vyzvali Příbram na hřišti, které hodně připomínalo zasněžené zorané pole.

Plzeň - Pardubice 2:0. Výhru nad oslabeným soupeřem v závěru zařídili Havel a Bucha

I přes těžký terén si obě mužstva v první půli několik šancí vytvořila, skóre se ale do přestávky neměnilo. Jednou se sice domácím podařilo dostat míč do sítě, jenže gól neplatil kvůli útočnému faulu.

První branku tak viděl prázdný jablonecký stadion až těsně po přestávce, když se do vedení překvapivě dostali hosté. Záložník Martin Nový využil zaváhání jablonecké obrany a pak nekompromisní střelou propálil brankáře Hrubého.

Vedení ale nevydrželo Příbrami dlouho, už o čtyři minuty později se totiž Miloš Kratochvíli dostal k vyraženému míči a vyrovnal na 1:1. A stejný hráč pak poslal Jablonec do vedení z pokutového kopu.

Severočeši pak mohli skóre ještě navýšit, další šance ale nevyužili, a tak Příbram doma porazili 2:1 a zůstávají druzí. Příbram je dál předposlední.

Sparta - Mladá Boleslav 1:0

Sparta potřebovala zareagovat na výhru Jablonce, se kterým se přetahuje o druhé místo. V první půli to ale žádná sláva v podání domácích nebyla. Naopak Středočeši se na Letné prezentovali hodně aktivním fotbalem a několikrát sparťanům nepěkně zavařili.

Ve druhém poločase se ale zlepšili i domácí a dočkali se i gólu. Mladá Boleslav na chvíli vypadla z role a dovolila domácím vytvořit si menší tlak, který skončil gólem Davida Moberga Karlossona.

Hosté se ale nevzdali a několikrát byli blízko vyrovnání. Jenže buď jim ve finální fázi chybělo pár centimetrů, nebo Spartu podržel brankář Florin Nita. Sparta tak nakonec doma vybojovala vítězství 1:0.

České Budějovice - Teplice 2:0

Jihočeši chtěli proti Teplicím navázat na povedený zápas proti Pardubicím a dál bojovat o příčky daleko od sestupového pásma. A to se jim dařilo hned od začátku utkání, protože už ve 20. minutě šli zásluhou Maksyma Talovierova a jeho hlavičky po rohovém kopu do vedení.

Teplice ale mohly ještě během první půle vyrovnat, jenže to by museli Řezníček nebo Radosta se svými šancemi naložit daleko lépe. A tak přišel brzy po přestávce trest v podobě druhého gólu domácích. Benjamin Čolić byl faulován ve vápně a nařízenou penaltu pak sám proměnil.

I hosté pak kopali penaltu, jenže Jakub Řezníček s ní naložil hůř než předtím na druhé straně Čolić a nechal vyniknout brankáře Vorla. Víc už Teplice na jihu Čech nepředvedli, a tak Dynamo doma zvítězilo 2:0.

FK Jablonec - 1. FK Příbram 2:1 (0:0)
Branky: 52. a 64. z pen. Kratochvíl - 49. Nový. Rozhodčí: Zelinka - Kotalík, Vaňkát - Lerch (video). ŽK: Hübschman, Haitl - Pilík. Bez diváků.

Dynamo České Budějovice - FK Teplice 2:0 (1:0)
Branky: 20. Talověrov. 48. Čolič z pen. Rozhodčí: Denev - Nádvorník, Váňa. ŽK: Mészáros, Králik, Ekpai - Trubač, Mazuch. Bez diváků.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít