Slavia si pojistila první místo vítězstvím nad posledními Teplicemi, Sparta přetlačila Liberec

Fotbalisté Slavie vstoupili do druhé poloviny základní části Fortuna ligy vítězně. Proti posledním Teplicím měli v 16. kole drtivou převahu a nakonec zvítězili 3:0. Hradec Králové porazil Karvinou 1:0. Jablonec podlehl Mladé Boleslavi 0:1. Sparta doma porazila Liberec 2:1.

Praha (Aktualizováno: 20:02 28. 11. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slávisté slaví gól proti Teplicím.

Slávisté slaví gól proti Teplicím. | Foto: Roman Vondrouš | Zdroj: ČTK

Sešívaní v posledních čtyřech ligových zápasech pokaždé vyhráli, ani jednou neinkasovali a navíc nastříleli svým soupeřům celkem třináct gólů. A v podobném duchu chtěli pokračovat i proti posledním Teplicím.

Kovaříkovi návrat do Plzně zhořkl, s Bohemians schytal ve Štruncových sadech šestigólový debakl

Severočeši jsou na tom naopak velmi špatně. V tabulce jsou poslední a na svém kontě mají šest porážek v řadě a vypadnutí z poháru. Poslední a zatím jediné ligové vítězství Tepličtí zaznamenali v srpnu proti Jablonci.

A že jde o souboj prvního s posledním bylo jasné hned od úvodních minut. Domácí byli jasně lepší a Teplice musel hned několikrát podržet brankář Grigar, který se blýskl hlavně skvělými zákroky proti Hromadovi a Kuchtovi.

V 16. minutě už ale hostující brankář kapituloval. Nicolae Stanciu se postavil k přímému kopu z pravé strany a ranou na bližší tyč překvapil Grigara. Pak slávisté trochu polevili, přesto se těsně před přestávkou dočkali druhého gólu, když ve vápně hlavou trefil míč Kuchta a povedeným obloučkem ho poslal do sítě.

Převaha Slavie pokračovala i ve druhé půli a situace z 58. minuty ji ještě umocnila. Teplický Lukáš Mareček nebezpečně fauloval Olayinku, a i když nejdřív viděl od rozhodčího jen žlutou kartu, po zhlédnutí videa mu sudí dal kartu červenou.

Domácí pak dál útočili, teplická obrana ale i díky pořádné dávce štěstí odolávala. V 73. minutě nejdřív Grigar skvěle vyrazil střelu Ousoua a Lingr z následné dorážky trefil břevno. O chvíli později zase mířil do odkryté brány Plavšić, jenže trefil jen na brankové čáře Vondráška.

Nakonec se ale Slavia přeci jen třetího gólu dočkala. Plavšić našel pěkným centrem Aihama Ousoua a ten přeloboval Grigara. Další góly už v Edenu nepadly, a tak Slavia porazila neškodné Teplice 3:0.

Sparta - Liberec 2:1

Pražané za sebou mají dvě nepříjemné porážky, když před týdnem prohráli 0:4 na Slovácku a potom ve čtvrtek padli i v Glasgow s místními Rangers 0:2. Proti Liberci ale měli skvělý vstup do utkání, když už po pěti minutách vedli zásluhou Adama Karabce.

Domácí měli i nadále převahu, jenže pak zničehonic Liberec vyrovnal, když samostatný únik skvěle proměnil Christian Frýdek. Sparta byla i nadále lepší, velkých šancí ale moc neměla. Deset minut před koncem ale spasil Pražany střídající Matěj Pulkrab, který byl dostatečně důrazný ve vápně po rohovém kopu a vystřelil Spartě tři body za vítězství 2:1.

Hradec Králové - Karviná 1:0

Nováčkovi z východu Čech se daří nad očekávání a v polovině základní části se drží dokonce ve skupině o titul. Poslední tři ligová střetnutí ale Votroci nevyhráli. To Karviné se nedaří a je spolu s Teplicemi na samém dně tabulky, byť má odehráno o jeden zápas méně.

Hosté si zápas v Mladé Boleslavi, kde má přechodný domov klub z Hradce Králové, samo zkomplikovali v závěru první půle, kdy Marco Túlio dostal za tvrdý zákrok červenou kartu a musel ze hřiště. Jen o pár minut později kopali domácí volný přímý kop a Jakub Rada krásnou ranou vstřelil první a nakonec jediný gól utkání.

Jablonec - Mladá Boleslav 0:1

Jablonec sice hraje v Konferenční lize o postup, v domácí soutěži se mu ale vůbec nedaří a je až třináctý. Proti Mladé Boleslavi, která po nevýrazném vstupu do sezony zabrala a stoupá tabulkou, mohl Jablonec vést hned v úvodu, Pilař ale po pěkném sólu trefil jen tyč.

Šance měly oba týmy, o něco nebezpečnější byl ale Jablonec. Přesto do přestávky gól nepadl. V 51. minutě ale šli do vedení hosté, když Michal Hlavatý napálil míč do sítě z dorážky po své vlastní hlavičce, kterou vyrazil brankář Hanuš. Další góly už nepadly, a tak Jablonec doma padl 0:1.

16. kolo první fotbalové ligy:
FC Hradec Králové - MFK Karviná 1:0 (1:0)
Branky: 45.+3 Rada. Rozhodčí: Krejsa - Horák, Podaný - Kocourek (video). ŽK: Papadopulos, Qose, Bartošák, Sinjavskij, Čmelík (všichni Karviná). ČK: 43. Túlio (Karviná). Diváci: 246 (omezený počet).

Slavia Praha - FK Teplice 3:0 (2:0)
Branky: 16. Stanciu, 42. Kuchta, 84. Ousou. Rozhodčí: Machálek - Nádvorník, Mokrusch - Franěk (video). ŽK: Kačaraba - Rezek, Shejbal, Fortelný. ČK: 59. Mareček (Teplice). Diváci: 1000 (omezený počet).

FK Jablonec - FK Mladá Boleslav 0:1 (0:0)
Branka: 51. Hlavatý. Rozhodčí: Klíma - Kříž, Ratajová - Ondráš (video). ŽK: Kubista - Matějovský. Diváci: 639 (omezený počet).

Sparta Praha - Slovan Liberec 2:1 (1:1)
Branky: 5. Karabec, 80. Pulkrab - 33. Frýdek. Rozhodčí: Pechanec - Caletka, Vodrážka - Berka (video). ŽK: Karlsson, Haraslín, Ladislav Krejčí I - Fukala, Purzitidis. Diváci: 977 (omezený počet).

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít