Opava neudržela vedení v Karviné a zůstává poslední, oslabená Plzeň prohrála s Libercem

Fotbalisté Opavy zůstanou v tabulce Fortuna ligy poslední i po 18. kole. V Karviné sice svěřenci trenéra Radoslava Kováče vedli, jenže domácím se podařilo otočit a zvítězit 3:1. Bohemians si doma poradili s Brnem, které porazili 2:1. Plzeň nezvládla oslabení a prohrála s Libercem 0:2.

Praha (Aktualizováno: 20:32 6. 2. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zápas Karviné proti Opavě.

Zápas Karviné proti Opavě. | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

Karviná - Opava 3:1

Opava z dosavadních sedmnácti utkáních nejvyšší soutěže vytěžila jen jediné vítězství a v tabulce byste ji našli až na posledním místě. Napravit to chtěli opavští fotbalisté na půdě nedaleké Karviné, kde se od začátku utkání prezentovali aktivním výkonem, který jim přinesl ovoce krátce po přestávce, když Aleš Nešický poslal do sítě míč po centru Mondeka.

České Budějovice pokračují na vítězné vlně, výhrou nad Baníkem se posunuly na páté místo

Po chvíli mohli hosté vést dokonce o dva góly, to by ale Helešic musel lépe naložit se šancí po přihrávce Hellebranda. A neproměněná příležitost mohla Opavu mrzet o to víc, že chvíli po ní přišlo karvinské vyrovnání. Bartošák nacentroval do vápna, kde vyhrál osobní souboj Michal Papadopulos a hlavou překonal brankáře Viléma Fendricha.

Netrvalo to dloho a domácím se podařilo skóre otočit. Karvinskému trenérovi Juraji Jarábkovi vyšlo střídaní, protože v 70. minutě se po standardní situaci prosadil Rafael Tavares, který v té době byl na trávníku nějakých pět minut.

Pro Opavany to byla studená sprcha, jenže o chvíli později bylo ještě hůř. V 80. minutě totiž Karviná kopala penaltu po ruce v pokutovém území. K míči se postavil Kristi Qose, s nabídnutou šancí ale naložil prachbídně a jeho panenkovský dloubáček gólman Fendrich, který zůstal uprostřed, snadno chytil.

Hned nato ale přišla další rána pro hosty, protože rozhodčí nechal pokutový kop opakovat, jelikož opavský gólman nestál v době kopu oběma nohama na brankové čáře. Podruhé už byl Qose úspěšnější a střelou po zemi zvýšil na 3:1.

Opavští tak neudrželi v Karviné vedení a po další porážce zůstávají v tabulce poslední. Naopak Karviná může slavit první vítězství v novém roce a pohybuje se v polovině tabulky v bezpečné vzdálenosti od sestupových příček.

Bohemians - Brno 2:1

Klokani šli do utkání s nováčkem v dobrém rozpoložení, protože v minulém kole dokázali poprvé od roku 1996 vyhrát na Letné, kde porazili Spartu. Jediným gólem tam rozhodl Tomáš Necid a právě on otevřel i skóre zápasu proti Brnu.

Bývalý reprezentační útočník si naběhl na přihrávku Hronka a sám před brankářem poslal míč pod břevno. Jenže už v 26. minutě bylo vyrovnáno zásluhou Antonína Růška, který se dostal k odraženému míči a krásnou ranou ho poslal přesně do šibenice.

Domácím se podařilo strhnout vedení zpátky na svou stranu ještě před přestávkou, když ke střele z dálky napřáhl Roman Květ a překonal brankáře Berkovce. Domácí si pak vedení ve druhé půli pohlídali a slaví druhé vítězství v řadě.

Plzeň - Liberec 0:2

Zlomový moment zápasu přišel v 39. minutě, kdy domácí Filip Kaša tvrdě sestřelil libereckého Michala Sadílka a sudí Zelinka mu po zhlédnutí záznamu na videu udělil červenou kartu.

Liberci se podařilo nabídnutou přesilovku využít pár minut po přestávce, když Imad Rondić zkušeně uklidil do sítě přihrávku Peška. Hosté si pak své vítězství pohlídali a v závěru ještě zvýšil na konečných 0:2 Jakub Pešek.

18. kolo první fotbalové ligy:
Bohemians Praha 1905 - Zbrojovka Brno 2:1 (2:1)
Branky: 10. Necid, 41. Květ - 26. Růsek. Rozhodčí: Pechanec - Nádvorník, Šimáček - Orel (video). ŽK: Bederka, Pulkrab - Pernica, Sedlák, Vaněk. Bez diváků.

MFK Karviná - SFC Opava 3:1 (0:0)
Branky: 60. Papadopulos, 70. Tavares, 82. Qose z pen. - 50. Nešický. Rozhodčí: Klíma - Hájek, Poživil - Adámková (video). ŽK: Papadopulos, Bartošák, Dramé - Dedič, Fendrich, Smola, Kováč (asistent trenéra). ČK: 84. M. Hampel (Opava, kondiční trenér). Bez diváků.

Viktoria Plzeň - Slovan Liberec 0:2 (0:0)
Branky: 52. Rondič, 90.+3 Pešek. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Horák - Hocek (video). ŽK: Ba Loua, Ondrášek - Koscelník, Mara, Karafiát, Fukala. ČK: 42. Kaša (Plzeň). Bez diváků.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít