Cadu zařídil Pardubicím v Teplicích druhé vítězství v řadě, Slavia jen remizovala v Příbrami

Fotbalisté Pardubic slaví druhé ligové vítězství v řadě. V 18. kole Fortuna ligy uspěli Východočeši na hřišti Teplic díky brance, kterou vstřelil ve druhé půli Brazilec Cadu. Slavia otočila zápas v Příbrami, kde nakonec ale jen remizovala 3:3. V neděli je ještě na programu zápas Olomouce se Spartou, který budeme na iROZHLAS.cz sledovat online. Utkání Jablonce se Slováckem bylo kvůli nezpůsobilému terénu odloženo.

Teplice (Aktualizováno: 18:03 7. 2. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Souboj Teplic s Pardubicemi.

Souboj Teplic s Pardubicemi. | Foto: Ondřej Hájek | Zdroj: ČTK

Oba týmy v první půli předváděly i na hodně špatném terénu celkem pohledný fotbal a bylo k vidění několik zajímavých šancí. Tu první měl hned ve druhé minutě domácí Moulis, brankář Boháč ale jeho střelu po průniku po levé straně vyrazil.

Olomouc - Sparta 2:3. Vrba má za sebou úspěšnou premiéru, Spartě pomohly i dvě penalty

Hosté zahrozili jen krátce nato, když v dobré pozici nebezpečně hlavičkoval Tischler. O chvíli později zase pardubický Kostka ve vyložené šanci střílel nad břevno. Na druhé straně zase Hyčka loboval nepřesně.

Skóre se tak měnilo až po přstávce a postaral se o to pardubický Brazilec Cadu, který si navedl míč za vápno a přesnou ranou nedal brankářovi šanci.

Hosté pak mohli odskočit do dvoubrankového vedení, jenže Surzyn střílel v dobré pozici vedle. Zvýšit mohl i Hlavatý, ten ale trefil jen v brance stojícího teplického obránce Hyčku.

Domácím se nedařilo vytvořit si tlak, ze kterého by mohli vytěžit vytoužen vyrovnání, a naopak stále hrozili jen hosté. V úplném závěru zápase mohl po pěkném průniku Ewertona definitivně rozhodnout Solil, jenže ve skluzu míč do prázdné brány nedostal a z následné dorážky neuspěl ani Tischler.

Nakonec tak další gól nepadl, a tak Teplice doma prohrály s Pardubicemi 0:1. Nováček z východu Čech tak pokračuje ve slušných výsledcích a pohybuje se v tabulce daleko od sestupových příček, naopak Teplice jsou až 14.

Příbram - Slavia 3:3

Úřadující mistr šel do utkání na půdě Příbrami jako velký favorit, jenže domácím hrály do karet podmínky, které na stadionu Na Litavce panovaly. Těžký terén totiž eliminoval technické přednosti Slavie.

Opava neudržela vedení v Karviné a zůstává poslední, oslabená Plzeň prohrála s Libercem

A že by právě v tomto utkání mohli domácí pomýšlet na překvapivý bodový zisk se potvrdilo v 21. minutě, kdy se do šance dostal příbramský Martin Nový, jehož střelu si do vlastní brány srazil stoper Slavie David Zima.

Favoritovi se ale podařilo rychle vyrovnat zásluhou Petera Olayinky, který se prosadil v pokutovém území po rohovém kopu. Jenže domácí pak šli znovu do vedení a zase to byl vlastní gól.

Slávistický stoper Kúdela poslal v nastavení první půle přihrávku na brankáře Koláře, jenže ten uklouzl, a tak míč z Kúdelovy kopačky doklouzal až do odkryté brány.

Po přestávce se hosté vrhli do útoku a brzy se jim podařilo vyrovnat. Abdallah Sima nejdřív v zajímavé šanci střílel vedle, o chvíli později už ale napálil míč od břevna do brány a bylo to 2:2.

A nakonec se sešívaným podařilo i vyrovnat. Pomohl jim k tomu pokutový kop po faulu na Simu, který proměnil Ondřej Kúdela. Když už se zdálo, že Slavia dotáhne zápas do vítězného konce, vyrovnal z poslední akce zápasu příbramský Radek Voltr na 3:3.

FK Teplice - FK Pardubice 0:1 (0:0)
Branka: 51. Cadu. Rozhodčí: Proske - Kotík, Pečenka - Ginzel (video). ŽK: Hyčka, Moulis, Gabriel - Hlavatý, P. Černý, Čihák. Bez diváků.

1. FK Příbram - Slavia Praha 3:3 (2:1)
Branky: 21. vlastní Zima, 45.+2 vlastní Kúdela, 90.+5 Voltr - 24. Olayinka, 55. Sima, 81. Kúdela z pen. Rozhodčí: Hrubeš - Caletka, Kříž - Petřík (video). ŽK: Lalkovič, Vilotič, Nový, Kvída - Zima, Olayinka, Tecl. Bez diváků.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít