Fotbalisté Jablonce vyhráli v Opavě a jsou čtvrtí, Teplice slaví první vítězství od začátku října

Fotbalisté Teplice se poprvé od začátku října dočkali ligového vítězství. V 19. kole nejvyšší domácí soutěže dokázali Severočeši doma porazit Zlín 2:1. Opava doma nestačila na Jablonec, kterému doma podlehla 1:2.

Opava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Jablonce

Fotbalisté Jablonce | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

SFC Opava - FK Jablonec 1:2

Jablonečtí už třikrát v řadě nevyhráli, když naposledy doma podlehly Českým Budějovicím. A právě před Dynamem, které se nenápadně drápe tabulkou vzhůru, chtěli Severočeši uhájit šesté místo zaručující účast v nadstavbové skupině o titul.

Plzeň prohrála na hřišti Slovácka 1:2 a na vedoucí Slavii ztrácí už 14 bodů

V Opavě ale svěřenci Petra Rady moc dobře nezačali a zkraje zápasu čelili několika zajímavým šancím domácích. Tu největší spálil v 16. minutě Pavel Šulce, který se ocitl před prázdnou bránou, jenže v pádu trefil jen tyč.

Zahozené šance mohly opavské hráče mrzet o to víc, že hned po přestávce šel Jablonec do vedení. Libor Holík našel ve vápně Martina Doležala a jablonecký kanonýr v klidu překonal přízemní střelou brankáře Viléma Fendricha.

Krátce nato mohl zvýšit záložník Jan Sýkora, jeho hlavička ale mířila vedle. V 70. minutě se naopak dočkali zaslouženého vyrovnání domácí, když si kapitán Jan Žídek na zadní tyči našel centr Matěje Hrabiny a hlavou srovnal na 1:1.

A hned mohla Opava skóre dokonce otočit, jenže po střele Šulce zastoupil překonaného jabloneckého gólmana na čáře stoper Jakub Jugas. A jablonecký obránce byl hrdinou okamžiku znovu, když deset minut před koncem vykopával z brankové čáry Součkův pokus.

Domácí měli proti favoritovi asi o něco víc gólových šancí, jenže jednu za druhou pálili a v 82. minutě přišel trest. Domácí obrana odvrátila jeden z centrů jen ke střídajícímu Dominiku Pleštilovi, který pak pohotově překonal Fendricha a zařídil Jablonci tři body.

FK Teplice - FC Fastav Zlín 2:1

Zlín, který zatím jinak neprožívá kdovíjak povedenou sezonu, jel do Teplic v přeci jen lepší náladě, protože v minulém kole doma dokázal porazit v regionálním derby Slovácko. To domácí z posledních pěti utkání vytěžili jen jeden bod a nutně potřebovali uspět, aby se vzdálili posledním příčkám.

V úvodu utkání byli nebezpečnější hosté, pak ale mohli udeřit Tepličtí, když Jakub Řezníček po povedené zasekávačce střílel do tyče. Do konce poločasu viděl teplický stadion ještě hodně příležitostí na obou stranách, oba týmy ale jako by se předháněly, kdo jich víc zahodí.

Hodně emocí vzbudil moment ze 44. minuty, kdy hostující Lukáš Bartošák zahrál ve vlastním vápně rukou, jenže rozhodčí, ač měl na celou situaci dobrý výhled, penaltu neodpískal.

Po pauze už to ale dlouho netrvalo a přišel první gól. Domácí Řezníček se dostal ve vápně k centrovanému míči a v pohodě ho uklidil k levé tyči. Vedení ale vydrželo Teplicím jen do 72. minuty, kdy překonal brankáře Tomáše Grigara Antonín Fantiš.

Tepličtí si pak ale bleskově vzali vedení zpět, když jen tři minuty po Fantišově trefě hlavičkoval Jan Knapík a svým premiérovým ligovým gólem zařídil domácím vedení 2:1. To už pak domácí dokázali udržet do konce a radují se z prvního vítězství od října.

FORTUNA:LIGA - Základní část (PLATNÉ K 7. 12. 2019)

FK Teplice - Fastav Zlín 2:1 (0:0)
Branky: 46. Řezníček, 74. Knapík - 71. Fantiš. Rozhodčí: Denev - Blažej, Koval. ŽK: Nazarov, Grigar - Fantiš. Diváci: 1524.

SFC Opava - FK Jablonec 1:1 (0:0)
Branky: 70. Žídek - 49. Doležal, 82. Pleštil. Rozhodčí: Dubravský - Horák, Poživil. ŽK: Svozil, Šulc, Souček - Kubista, Jovovič. Diváci: 2512.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít