Baník rozdrtil Zlín a má první ligové body, Slovácko si spravilo chuť po vypadnutí z předkola

Fotbalisté Baníku Ostrava dokázali ve 2. kole Fortuna ligy doma porazit Zlín 5:1 a připsali si první tři body do tabulky. Slovácko si spravilo chuť po čtvrtečním vypadnutí ve 2. kole předkola Konferenční ligy vítězstvím 1:0 nad Českými Budějovicemi. V neděli je na programu ještě utkání Bohemians proti Plzni.

Ostrava (Aktualizováno: 21:19 1. 8. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči Baníku slaví gól proti Zlínu.

Hráči Baníku slaví gól proti Zlínu. | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

Baník prošel před novou sezonou řadou změn v kádru. V úvodním zápase ročníku ale nezačal dobře, když v Jablonci prohrál 0:1 gólem v závěru utkání. Proti Zlínu, který načal sezonu porážkou se Slavií, to ale byla od začátku úplně jiná písnička.

Milan Škoda pomohl Boleslavi dvěma góly porazit Jablonec, Sparta zvítězila v Liberci

Poprvé se domácí prosadili už v 9. minutě a postarala se o to letní posila ze Sparty David Lischka. Ostravský stoper si naskočil na centr z rohového kopu a křižnou hlavičkou překonal brankáře Dostála.

Ani ne za pět minut unikl po levé straně Yira Sor, zbavil se obránců a ranou pod břevno zvýšil už na 2:0. Ještě veseliji bylo v 26. minutě, když se znovu prosadil Lischka, který tentokrát skvěle trefil levačkou z voleje zpětný centr Kuzmanoviće.

Zlín byl na ručník a po necelých 35 minutách hry prohrával už o čtyři branky. Daniel Tetour skvěle vybojoval míč na půlce, prodral se až před vápno a přesnou přihrávkou našel Ladislava Almásiho, který nechytatelně propálil Dostála.

Ostravskou kanonádu nezastavila ani poločasová přestávka. Sedm minut po půli si totiž David Buchta na zadní tyči počíhal na přízemní nabídku z pravé strany a zasadil Zlínu už pátou tvrdou ránu.

Baník mohl přidat ještě další branky, skóre se ale nakonec měnilo už jen na druhé straně. Zlínský útočník Tomáš Poznar totiž v 69. minutě tečoval tvrdý pokus Hlinky a zaznamenal alespoň čestný zásah svého týmu.

Víc už ale ani jeden tým nepředvedl, a tak Baník doma porazil Zlín vysoko 5:1 a připsal si první body do ligové tabulky. Hosté prohráli podruhé v řadě a jsou bez bodu.

Slovácko - České Budějovice 1:0

Hráči týmu z Uherského Hradiště si loni vybojovali historickou účast v evropských pohárech, jejich cesta předkoly nové Konferenční ligy ale skončila už ve čtvrtek, když v odvetě proti Lokomitivu Plovdov nezvládli penaltový rozstřel.

Proti Jihočechům si ale Slovácko spravilo chuť. Postaral se o to Michal Kohút, který ve druhém poločase překonal brankáře technickou střelou přesně k tyči. Hosté byli vyrovnání nejblíž, když musel Králíkovu hlavičku z brankové čáry vykopávat Kalabiška. Českobudějovičtí se dožadovali uznání branky, sudí Zelinka ale po poradě se systémem branku neuznal.

Slovácko tak zvládlo i druhý ligový zápas sezony a je stoprocentní. České Budějovice mají na svém kontě jedno vítězství a jednu porážku.

Bohemians - Plzeň 1:2

Fotbalisté Plzně otočili utkání 2. ligového kola na hřišti Bohemians 1905 a i ve čtvrtém soutěžním duelu sezony zvítězili 2:1. Stejným výsledkem zdolali v úvodu nejvyšší soutěže Mladou Boleslav a dvakrát i Brest ve 2. předkole Evropské konferenční ligy. Svěřenci trenéra Michala Bílka se ideálně naladili na čtvrteční úvodní zápas 3. předkola Evropské konferenční ligy na půdě velšského celku The New Saints.

Pražany poslal do vedení v 22. minutě z penalty David Puškáč, v rozmezí 52. až 71. minuty však hosté otočili skóre. Nejprve vyrovnal z pokutového kopu střídající Jean-David Beauguel a poté se trefil Miroslav Káčer.

2. kolo první fotbalové ligy:
1. FC Slovácko - Dynamo České Budějovice 1:0 (0:0)
Branka: 60. Kohút. Rozhodčí: Petřík - Lakomý, Hurych - Zelinka (video). ŽK: Mareček, Kadlec, Daníček - Čavoš, Sladký, Králik, Mihálik, Vorel. Diváci: 2953.

Baník Ostrava - Fastav Zlín 5:1 (4:0)
Branky: 9. a 26. Lischka, 13. Sor, 34. Almási, 51. Buchta - 69. Poznar. Rozhodčí: Julínek - Caletka, Dobrovolný - Klíma (video). ŽK: Lischka - Janetzký, Cedidla. Diváci: 4602.

Bohemians Praha 1905 - Viktoria Plzeň 1:2 (1:0)
Branky: 22. Puškáč z pen. - 52. Beauguel z pen., 71. Káčer. Rozhodčí: Machálek - Nádvorník, Šimáček - Franěk (video). ŽK: Hronek, Květ, Ljovin, Miller (trenér brankářů), Bartek - Mosquera, Šulc, Kayamba. Diváci: 3584.

tat, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít