Plzeň po dvou ztrátách zabrala a porazila Bohemians, vedoucí Slavia ztratila v Teplicích

Fotbalisté Plzně po dvou ztrátách v řadě zabrali a ve 20. kole Fortuna ligy doma porazili Bohemians 3:1. Vítězství slaví i Opava, která díky gólu v závěru zápasu uspěla v Českých Budějovicích a slaví první tříbodový zisk od začátku října. Liberec remizoval v Karviné 1:1. Vedoucí Slavia nezvládla druhý venkovní zápas v řadě, když v Teplicích jen remizovala 1:1.

Plzeň (Aktualizováno: 18:24 21. 2. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči Plzně slaví gól proti Bohemians.

Hráči Plzně slaví gól proti Bohemians. | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK

Plzeň - Bohemians 3:1

Domácí prožívají na své poměry hodně nepovedené období, když se místo tradičního boje o první místo pohybují zhruba v polovině tabulky. Proti Bohemians se Západočechům podařilo dostat se do vedení těsně před přestávkou, když Joel Kayamba dostal míč do sítě po pasu Šulce.

Slovácko uspělo v Příbrami a je už třetí, nováček z Pardubic porazil Baník

Hosté mohli být zpátky v zápase zkraje druhé půle, když po faulu na Vaníčka kopali pokutový kop. Jenže veterán Jindřišek s velkou šancí naložil prachbídně a brankář Staněk jeho střelu chytil.

Neproměněná penalta mrzela Bohemians o to víc, když v 61. minutě zvýšil na 2:0 Pavel Bucha. Pak navíc kopala penaltu i Plzeň, kterou proměnil Jean-David Beauguel a poslal svůj tým do tříbrankového vedení.

Hosté pak přeci jen zvládli alespoň snížit zásluhou Matěje Pulkraba, víc už ale nezvládli. Plzeň tak po dvou ztrátách v lize zabrala a přiblížila se pohárovým pozicím. Bohemians jsou dvanáctí.

Teplice - Slavia 1:1

Severočeši jsou zatím nejhorším ligovým týmem v roce 2021. Změnit to chtěli proti první Slavii, kterou čeká ve čtvrtek odveta play-off Evropské ligy proti Leicesteru. Kouč Slavie Jindřich Trpišovský proto nasadil trochu kombinovanou sestavu bez stálic Petera Olayinky nebo Nicalaea Stancia.

První šance přišla na těžkém teplickém terénu po necelých dvaceti minutách hry, kdy zajímavé střílel slávista Bah, brankář Čtvrtečka si ale poradil. Favorit měl víc ze hry, do velkých šancí se ale dostával těžko.

Chtěl bych se omluvit veřejnosti, měli jsme pozvat hasiče a zdravotníky, přiznal Tvrdík

Až před přestávkou přišla další velká příležitost, když nejdřív Lingra skvěle vychytal Čtvrtečka a Traoré z následné dorážky trefil jen břevno. Vzápětí se ale slávisté přeci jen dočkali. Traoré poslal obrouček za obranu na Oscara a ten pak se štěstím překonal gólmana.

Teplicím se ale podařilo ve druhé půli vyrovnat. Zasloužil se o to Jakub Mareš, který se prosadil po povedeném protiútoku. Slávisté se pak hnali za vítězným gólem, nakonec se ho ale nedočkali. Nejblíž k němu měli asi po hlavičce Olayinky, Teplice ale podržel gólman Čtvrtečka.

Slávisté tak počtvrté v sezoně ztratili a znovu s týmem bojujícím o udržení. Předtím slávisté remizovali v Příbrami, doma s Brnem a na hřišti Pardubic.

⏲️ Konec | Další venkovní zápas na těžkém terénu končí remízou. Vedení dal sešívaným těsně před poločasem Oscar, ale v 64. minutě srovnal Mareš. Navzdory tlaku tak z Teplic vezeme bod. 🤝 #tepsla

18:25 – 21. 02. 2021

3 41

Karviná - Liberec 1:1

Ve Slezsku se na první gól čekalo až do 57. minuty, kdy šli hosté do vedení po trefě Imada Rondiće, který se prosadil po přihrávce Mosquery.

Karviná ale zvládla bleskově vyrovnat. Už o tři minuty později si Christián Herc navedl míč do středu hřiště a povedenou přízemní střelou rozvlnil síť liberecké brány.

Šance na vítězný gól pak měly oba týmy, skóre 1:1 ale nakonec vydrželo až do konce utkání.

České Budějovice - Opava 0:1

Opava, která okupuje poslední příčku tabulky, už nutně potřebovala bodovat. Naposledy vyhráli Slezané na začátku října, od té doby uhráli jen čtyři body za stejný počet remíz.

Ani proti Českým Budějovicím to dlouho nevypadalo na vytoužené vítězství, nakonec se ale hráči Opavy přeci jen dočkali. V 88. minutě totiž si totiž našel centrovaný míč David Březina a hlavou vystřelil svému týmu veledůležité tři body.

20. kolo první fotbalové ligy:
Dynamo České Budějovice - SFC Opava 0:1 (0:0)
Branka: 88. Březina. Rozhodčí: Petřík - Vlček, Váňa - Pechanec (video). ŽK: Králik - Čvančara, Dedič, Helešic. Bez diváků.

MFK Karviná - Slovan Liberec 1:1 (0:0)
Branky: 60. Herc - 57. Rondič. Rozhodčí: Hrubeš - Kotalík, Mikeska - Machálek (video). ŽK: Bartošák (Karviná). Bez diváků.

Viktoria Plzeň - Bohemians Praha 1905 3:1 (1:0)
Branky: 43. Kayamba, 61. Bucha, 65. Beauguel z pen. - 87. Pulkrab. Rozhodčí: Ginzel - Pečenka, Ratajová - Klíma (video). ŽK: Kalvach, Kaša - Ljovin. Bez diváků.

FK Teplice - Slavia Praha 1:1 (0:1)
Branky: 64. Mareš - 43. Oscar. Rozhodčí: Zelinka - Vodrážka, Hurych - Lerch (video). ŽK: Heidenreich, Vondrášek, Fortelný, Řezníček - Bah. Bez diváků.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít