Bohemians si poradili se Zlínem a dostali se před něj v tabulce, Baník doma prohrál s Teplicemi

Fotbalisté Bohemians zvládli utkání 21. kola Fortuna ligy proti Zlínu a po vítězství 1:0 se posunuli v tabulce před svého soupeře na 11. místo. Teplice zvládly i druhý jarní zápas, když dokázaly vyhrát 4:2 na hřišti Baníku Ostrava. Hradec Králové remizoval s Českými Budějovicemi 2:2.

Praha (Aktualizováno: 19:56 12. 2. 2022) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohemians slaví gól proti Zlínu.

Bohemians slaví gól proti Zlínu. | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Pražané chtěli proti Zlínu napravit první jarní utkání, v němž prohráli na půdě Teplic. A hned v úvodní minutě mohli jít do vedení, když nebezpečně pálil Dostál a po něm dorážel Kovařík. Hostující obrana v čele s brankářem Rakovanem ale obstála.

Už šestý odložený zápas sezony. Fotbalisté Pardubic kvůli karanténě nenastoupí ani proti Liberci

Už za malou chvíli ale Bohemians vedli. Postaral se o to Petr Hronek, který se dostal k míči po Dostálově přiklepnutí a propálil Rakovana.

Za hosty poprvé zahrozil Janetzký, jeho technický obstřel ale skončil po čtvrt hodině hry těsně vedle. Pak se ale slušné tempo utkání vytratilo a další šance přicházely až po přestávce.

Chorý poslal Plzeň na první místo Fortuna ligy, přestřelku v Boleslavi rozhodl dvěma zásahy Klíma

Hned po ní mohl zvýšit Puškáč, jeho hlavička ale skončila nad břevnem. Krátce nato měl Rakovan zase problémy s dlouhým Hronkovm autem a musel vyrážet míč nad bránu. A v 63. minutě zasahoval zlínský brankář znovu, když si poradil s tvrdou střelou Romana Květa zpoza vápna.

Hosté se přiblížili k vyrovnání až v závěrečných minutách. Šimon Chwaszcz hlavičkoval z malého vápna, mířil ale mimo. V 87. minutě ještě střílel Vukadinovič, brankáře Valeše ale nepřekonal.

V poslední minutě ještě uháněl na zlínskou bránu Matěj Koubek, Rakovana ale nepřekonal. Bohemians tak po čtyřech porážkách v řadě zabrali a vítězství nad Zlínem 1:0 se dostali v ligové tabulce před svého soupeře.

Baník - Teplice 2:4

Fotbalisté Teplic vykročili na jaře za záchranou domácím vítězstvím nad Bohemians a skvělý vstup do jara potvrdili i na hřišti Baníku Ostrava. Poprvé se prosadil teplický host ze Sparty Václav Sejk, jeho gól ale nakonec kvůli ofsajdu neplatil.

Do vedení tak šli domácí, když si naskočil na Fleišmanův centr Ladislav Almási a hlavou poslal domácí do vedení. Tepličtí ale dokázali ještě před přestávkou vyrovnat a byl to znovu Sejk, který se trefil přízemní střelou na zadní tyč.

Po hodině hry už hosté vedli. Postaral se o to po perfektně zakončeném protiútoku Filip Žák. A o pár minut později se ve vápně uvolnil Sejk a svým druhým uznaným gólem v zápase zvýšil už na 1:3.

Domácí pak snížili díky druhé přesné hlavičce Almásiho, poslední slovo ale měly Teplice, když Lukáš Mareček v nastavení stanovil konečné skóre 2:4.

Hradec Králové - České Budějovice 2:2

Fotbalisté Hradec Králové remizovali v souboji sousedů v tabulce s Českými Budějovicemi 2:2. Hradec poslal v jeho mladoboleslavském azylu v 26. minutě do vedení Jakub Rada, za hosty otočili stav na přelomu poločasů po dvou rohových kopech Mick van Buren s Michalem Škodou.

Po hodině hry dostal červenou kartu hradecký Petr Kodeš, ale Votroci si i v oslabení vynutili vyloučení hostujícího Benjamina Čoliče a penaltu, z níž druhým gólem v utkání srovnal Rada.

21. kolo první fotbalové ligy:
Bohemians Praha 1905 - Fastav Zlín 1:0 (1:0)
Branka: 5. Hronek. Rozhodčí: Adámková - Antoníček, Pfeifer - Hrubeš (video). ŽK: Bederka - Tkáč, Conde, Vraštil, Cedidla. Diváci: 1000 (omezený počet).21. kolo první fotbalové ligy (hráno v M. Boleslavi):

FC Hradec Králové - Dynamo České Budějovice 2:2 (1:1)
Branky: 26. a 76. z pen. Rada - 45.+1 Van Buren, 56. Škoda. Rozhodčí: Radina - Hurych, Šimáček - Julínek (video). ŽK: Kodeš - Čolič, Hora. ČK: 64. Kodeš - 75. Čolič. Diváci: omezený počet.

Baník Ostrava - FK Teplice 2:4 (1:1)
Branky: 20. a 83. Almási - 41. a 70. Sejk, 62. Žák, 90.+4. Mareček. Rozhodčí: Krejsa - Paták, Vodrážka - Machálek (video). ŽK: Chlumecký, Boula, Svozil - Prošek, Grigar, Hyčka. Diváci: 1000 (omezená kapacita).

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít