Sparta poprvé na jaře bodovala, se Zlínem ale doma uhrála jen remízu 2:2. Opava porazila Olomouc

Fotbalisté Sparty remizovali ve 23. kole Fortuna ligy doma se Zlínem 2:2 a ani ve třetím jarním utkání nevyhráli. Pražané hráli hodinu v deseti, přesto se dvakrát dostali do vedení. Zlín ale dokázal pokaždé srovnat. Příbram remizovala 0:0 s Mladou Boleslaví. Předposlední Opava doma porazila Olomouc 2:1, uspěla po čtyřech porážkách za sebou a v tabulce si vytvořila tříbodový náskok na šestnáctou Příbram.

Opava (Aktualizováno: 19:04 29. 2. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalista Sparty Praga Guelor Kanga

Fotbalista Sparty Praga Guelor Kanga | Zdroj: Profimedia

Sparta - Zlín 2:2

Sparta nezvítězila ani ve druhém utkání pod vedením nového trenéra Václava Kotala a v součtu s podzimní části sezony čekají Letenští na vítězství už čtyři kola. Pražané jsou v tabulce šestí, Zlínu, který na stadionu Sparty bodoval teprve potřetí, patří třináctá příčka.

Kotal při debutu na Letné nechal na lavičce Dočkala. Zlín začal aktivněji, ale Čanturišvili vystřelil jen do Hečy a Fantiš sparťanského brankáře nepřehodil. Další Čanturišviliho střelu ve vápně zastavil stoper Hancko a domácí fanoušci už ve 20. minutě dali najevo nespokojenost s průběhem hry pokřikem „Bojujte za Spartu“.

Popereme se o postup, zainvestuji, aby stadion splnil prvoligové podmínky, říká majitel Viktorie Žižkov

Ve 28. minutě zastavil Mandjeck unikajícího Poznara a rozhodčí Orel k nelibosti hostů udělil kamerunskému obránci žlutou kartu. Po přezkoumání u videa však původní verdikt zrušil a Mandjecka rovnou vyloučil.

První šanci v přesilovce si připsal Jawo, který z otočky páli těsně vedleí. Pak ale měli obrovskou šanci jít do vedení. Tetteh šel sám na branku, jenže v rozhodující chvíli udělal zbytečnou kličku navíc a k zakončení se vůbec nedostal. Další příležitost měl Zlín, ale na jaře poprvé startující Poznar hlavičkoval do břevna.

Po přestávce se jako první prosadila Sparta. V 53. minutě Tetteh našel ve vápně zcela osamoceného Karlssona a ten se nemýlil. Pražané v nejvyšší soutěži skórovali po 333 minutách.

Zlín, který se v početní převaze dlouho trápil, srovnal v 67. minutě. Jiráček vyslal za obranu Poznara, ten obehrál Heču a z úhlu zamířil mezi tři tyče. Sparta se ujala vedení znovu v 88. minutě po Kozákově hlavičce, ale ani to domácím k výhře nestačilo. O dvě minuty později srovnal Matejov, ke kterému se odrazil míč po závaru ve vápně.

Sparta Praha - Fastav Zlín 2:2 (0:0)
Branky: 53. Karlsson, 88. Kozák - 67. Poznar, 90. Matejov. Rozhodčí: Orel - Hájek, Pečenka - Ardeleanu (video). ŽK: Štetina - Bartošák, Matejov, Janetzký. ČK: 28. Mandjeck (Sparta). Diváci: 9007.

Příbram - Mladá Boleslav 0:0

Příbram, kterou po odvolání trenéra Romana Nádvorníka vedl asistent Petr Čuhel, v nejvyšší soutěži protáhli sérii bez výhry na 16 utkání, ale po šesti porážkách za sebou získali alespoň bod.

Fotbalová Plzeň i potřetí na jaře vyhrála, vítězství v Jablonci zařídili Čermák a Beaugel

Příbrami se začátek středočeského derby povedl mnohem víc, na těžkém terénu se lépe pohybovala a vytvářela si i první možnosti. Tu největší měl Zorvan, ale nedokázal prostřelit bránící hradbu těl. Domácí byli výrazně aktivnější i v dalším průběhu, Boleslavští zaostávali ve všech statistikách. Ani jeden tým si ale dlouho nedokázal vypracovat skutečně velkou šanci.

O penaltu si říkal průnik Rezka ve 34. minutě, ale jeho postrčení od Tatajeva v šestnáctce sudí Ginzel jako faul neposoudil. Hosté spoléhali pouze na rychlé akce a po jedné z nich se probil k největší možnosti prvního poločasu Ladra, jenže jeho tvrdá rána mířila nad.

Po přestávce měli nadále navrch Příbramští, jejich orientace v koncovce ale k brance nevedla, často na tom měl vliv i horšící se stav trávníku. Domácí tlak sice narůstal, ale jejich akce končily nepřesně.

Třináct minut před koncem ale mohli z ojedinělé akce rozhodnout hosté, protože po souboj Pazdery s Wágnerem měli výhody penalty. Jenže Budínského pokus k pravé tyči vychytal domácí gólman Kočí a jeho zákrok nastartoval další snahu příbramského mužstva, která ale vyzněla naprázdno. Domácí tak z posledních osmi ligových zápasů dali jediný gól.

1. FK Příbram - FK Mladá Boleslav 0:0
Rozhodčí: Ginzel - Kubr, Flimmel. ŽK: Soldát, Pazdera, Kříž - Hubínek, Tatajev, Wágner.

Opava - Olomouc 2:1

Hanáci začali aktivně. Zajímavá byla střela Falty z přímého kopu, se kterou si poradil opavský brankář Fendrich. Pak to dloubákem zkusil Hála, balon ale poslal nad bránu Slezanů. Tentýž záložník Sigmy pak opavského gólmana prověřil znovu, ale Fendrich byl opět připraven a ránu Hály zlikvidoval.

Připomněla se i Opava. Po rohu Zapalače balon propadl mezi Rychlého a Hoška, nepřehlednou situaci u brankové čáry však Hanáci přežili. Na opačné straně z hranice šestnáctky vypálil Houska a jen těsně minul bránu Opavy.

Kvůli nezpůsobilému trávníku byl odložen zápas s Libercem, na léto Teplice plánují výměnu pažitu

Pak ale udeřili Slezané. Jemelka uklouzl ve středu pole, Železník vysunul do úniku Dediče, který poslal míč pod vyběhnuvším Mandousem do sítě a ve 38. minutě prolomil střelecké trápení Slezanů. Ti se v nejvyšší soutěži prosadili po 328 minutách.

Domácí hned po čtyřech minutách přidali druhý gól. Zavadil poslal z rohu střílený centr do vápna, Dedič míč hlavou prodloužil na Žídka a ten ho zblízka nekompromisně napálil pod břevno.

Zkraje druhé půle hlavičkoval těsně nad olomouckou bránu Železník, na opačné straně už sice slavil snížení Chytil, ale ještě před jeho gólovou střelou byl Hanákům odmáván ofsajd, a tak Chytilova branka neplatila.

Olomoucký záložník se nemohl radovat ani vzápětí, kdy jeho střelu zblízka vytáhl Fendrich na břevno. Poté se Opavští sami připravili o nadějný brejk, González posunul míč na pravou stranu, odkud Chytil našel ve vápně Juliše a útočník hostující ze Sparty v 73. minutě střelou bez přípravy snížil na rozdíl jediné branky.

Hosté v závěru sahali po vyrovnání, ale Vepřek o kousek minul a Fendrich zlikvidoval Chytilův pokus. Opava tak doma naplno bodovala teprve potřetí v ligovém ročníku.

SFC Opava - Sigma Olomouc 2:1 (2:0)
Branky: 38. Dedič, 42. Žídek - 73. Juliš. Rozhodčí: Denev - Blažej, Hock. ŽK: Dedič - Juliš, Štěrba, Chytil. Diváci: 2901.

FORTUNA:LIGA - Základní část (PLATNÉ K 29. 2. 2020)