Tepličtí fotbalisté zdolali doma Opavu 3:2 a slaví první jarní výhru

Fotbalisté Teplic v utkání 23. kola první ligy porazili 3:2 Opavu a poprvé v jarní části nejvyšší soutěže vyhráli. Severočechy poslal dvěma góly do vedení Jakub Hora, za hosty ještě v prvním poločase snížil Jan Žídek. Slezané poté ve druhé půli soupeře výrazně zatlačili, ale třetí gól domácích přidal Jan Kuchta. Václav Juřena už jen snížil.

Teplice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opavský Jan Řezníček (vlevo) v souboji s Patrikem Žitným z Teplic.

Opavský Jan Řezníček (vlevo) v souboji s Patrikem Žitným z Teplic. | Foto: Ondřej Hájek | Zdroj: ČTK

První poločas patřil domácím. Moulis v sedmé minutě ještě trefil tyč, ale o chvíli později už se Severočeši dočkali. Helebrand ve vápně fauloval Moulise a nařízenou penaltu proměnil Hora. Tepličtí byli i nadále aktivní a v 36. minutě přidali druhou branku. Postaral se o ni opět Hora, když si po Krobově centru připsal osmý zásah v sezoně.

Bohemians - Slavia 0:3. Vršovické derby zvládl favorit, v akci byl i videorozhodčí

Opava si v prvním dějství nevypracovala jedinou vyloženou šanci, ale přesto dokázala snížit. Krátce poté, co domácí Žitný v dobré pozici přestřelil, totiž propadl míč v teplickém vápně k Jurečkovi, s jehož střelou si brankář Grigar ještě poradil, ale z dorážky se prosadil Žídek. Pro opavského kapitána šlo o první ligový gól.

Ve druhém poločase zápas nabral na tempu a bylo to především zásluhou Opavy, které nebyla daleko od vyrovnání. Nejprve zahrozil ranou z dálky Simerský a poté zcela osamocený v dobré pozici jen těsně nedosáhl na centr Žídek. Po hodině hry Grigar vyrazil Smolovu hlavičku, a když už ho po brejku přehodil Jurečka, míč před čárou odkopl Jeřábek.

Trest za zahozené šance přišel v 84. minutě po chybě zkušeného Zavadila, kterou úspěšným únikem potrestal Kuchta. Opava ale boj o bod nevzdala a dvě minuty před koncem snížil povedenou ranou zpoza vápna Juřena. Na víc už se ale hosté nevzmohli a ani na čtvrtý pokus na jaře nevyhráli. Tepličtí se naopak po dvou porážkách a jedné remíze dočkali prvního vítězství.

FK Teplice - SFC Opava 3:2 (2:1)
Branky: 8. z pen. a 36. Hora, 84. Kuchta - 44. Žídek, 88. Juřena. Rozhodčí: Ginzel - Mokrusch, Kožár. ŽK: Ljevakovič, Shejbal, Jeřábek, Vondrášek, Kuchta, Hora, Trubač - Helebrand. Diváci: 2891.