Sparta porazila oslabený Hradec a slaví sedmé vítězství v řadě, Slavia přišla o výhru v Liberci

Fotbalisté Sparty ve 24. kole Fortuna ligy porazili Hradec Králové na jeho hřišti 2:0 a bodově se dotáhla na vedoucí Slavii, která v nastavení přišla o vítězství v Liberci a remizovala 2:2. Olomouc porazila Mladou Boleslav 2:0. České Budějovice přehrály Baník Ostrava 2:1. Slavia

Mladá Boleslav Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Souboj Hradce Králové se Spartou.

Souboj Hradce Králové se Spartou. | Zdroj: Profimedia

Sparta zatím zažívá hodně povedené jaro a před zápasem proti Hradci Králové vyhrála v lize už šestkrát v řadě. V Mladé Boleslavi, kde musí hrát své domácí zápasy Hradec, ale mohla hned v úvodních minutách přijít pro Spartu velká komplikace, naštěstí pro Pražany ale gól hradeckého Vašulína neplatil kvůli ofsajdu.

Předsedové fotbalových institucí v Česku prodloužili vzájemnou smlouvu. Řešit budou i televizní práva

Po dvaceti minutách hry si naopak hodně zkomplikovali situaci domácí, když Kučera tvrdě zajel do Kairinena, dostal červenou kartu a musel ze hřiště.

Sparta si postupně vypracovala převahu a už po 11 minutách se radovala, jenže Kuchtův zásah neplatil podobně jako ten Vašulínův kvůli ofsajdu.

Nakonec se ale Pražané dočkali ještě před přestávkou. Postaral se o to Lukáš Haraslín, který dostal míč do sítě po akci Čvančary.

Ve druhé půli mohli hosté rychle skórovat znovu, domácí ale podržel brankář Bajza. Hradecký gólman pak svůj tým podržel ještě několikrát a držel domácí naděje na vyrovnání.

To ale nepřišlo a naopak v samém závěru zápasu přidal definitivní pojistku Sparty Tomáš Wiesner. Kradec Králové tak podlehl Spartě 0:2. Pražané se bodově dotáhli v čele tabulky na vedoucí Slavii.

Liberec - Slavia 2:2

Sešívaní byli v první půli aktivnější, do vedení šli ale domácí, když Červ poslal míč do sítě díky odrazu o hostujícího stopera Ogbua. Slavisté ale zvládli do přestávky vyrovnat, když se podobně prosadil Olayinka.

Ve druhé půli proměnil hostující Mick van Buren penaltu a zdálo se, že hosté míří ke třem bodům. Jenže v samotném závěru neudržel nervy na uzdě Olayinka, strčil po odpískání do soupeře a po červené kartě šel do kabin. Liberec přesilovku využil v nastavení, kdy se trefil Olatunji a srovnal na konečných 2:2.

Olomouc - Mladá Boleslav 2:0

Sigma po šesti remízách v řadě v minulém kole přehrála České Budějovice a na vítězné vlně vydrželi Hanácí i proti Mladé Boleslavi.

Vítězný gól padl už ve třetí minutě a postaral o něj hostující Karafiát, od kterého se míč dostal do sítě. Druhý gól přidali domácí hned zkraje druhé půle zásluhou Vraštila.

České Budějovice - Ostrava 2:1

Jihočeši vedli po půl hodině hry díky vlastnímu góli Říhy, Baník ale zvládl ještě před přestávkou vyrovnat zásluhou Fleišmana. Domácím se ale přeci jen podařilo urvat tři body, když ve druhém poločase upravil na konečných 2:1 Čermák.

24. kolo první fotbalové ligy (hráno v Mladé Boleslavi):
FC Hradec Králové - Sparta Praha 0:2 (0:1)
Branky: 45. Haraslín, 89. Wiesner. Rozhodčí: Černý - Nádvorník, Hájek - Machálek (video). ŽK: Klíma, Kodeš, Vašulín - Minčev, Laci. ČK: 20. Kučera (Hradec). Diváci: 5000 (vyprodáno).

Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 2:0 (1:0)
Branky: 3. vlastní Karafiát, 47. Vraštil. Rozhodčí: Orel - Ratajová, Žurovec - Starý (video). ŽK: Suchomel, Jawo (oba M. Boleslav). Diváci: 2310.

Dynamo České Budějovice - Baník Ostrava 2:1 (1:1)
Branky: 29. vlastní Říha, 61. Čermák - 45. Fleišman. Rozhodčí: Berka - Vlček, Šimáček - Adámková (video). ŽK: Plavšič (Ostrava). Diváci: 4392.

Slovan Liberec - Slavia Praha 2:2 (1:1)
Branky: 25. Červ, 90.+5 Olatunji - 30. Olayinka, 65. Van Buren z pen. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Antoníček - Petřík (video). ŽK: Doumbia, Preisler, Ndefe - Ogbu, Oscar, Zafeiris, Vlček (vedoucí mužstva). ČK: 64. Čech (trenér brankářů) - 88. Olayinka. Diváci: 4758.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít