Slavia využila plzeňské ztráty a po výhře 4:0 nad Baníkem vede ligu o šest bodů

Fotbalisté Slavie dokázali ve 24. kola Fortuna ligy doma porazit Baník Ostrava 4:0 a díky sobotní porážce druhé Plzně na Spartě už mají na čele tabulky šestibodový náskok.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči Slavie se radují z gólu proti Baníku Ostrava.

Hráči Slavie se radují z gólu proti Baníku Ostrava. | Foto: Michaela Říhová | Zdroj: ČTK

Nechybělo moc a utkání se mohlo vyvíjet úplně jinak, protože v páté minutě upadl v pokutovém území domácích Dame Diop, jenže rozhodčí penaltu neodpískal a Diopovi udělil žlutou kartu za simulaci. A své rozhodnutí sudí nezměnil ani po konzultaci s kolegou u videa.

Sparta deklasovala Plzeň 4:0 a snížila její náskok. Hostující fanoušky musela pacifikovat policie

O necelou čtvrthodinu později už padl úvodní gól a postaral se o něj domácí kapitán Milan Škoda, když v pádu pohotově dorazil střelu Petera Olayinky. Na 2:0 mohl brzy zvýšit Jaroslav Zelený, jeho křižný pokus na vzdálenější tyč ale skončil těsně vedle.

Ostravského brankáře Jana Laštůvku pak ještě dvakrát prověřil Miroslav Stoch, jeho tvrdý pokus z kraje vápna ani centr z rohového kopu, který málem zapadl do šibenice, ale v bráně neskončily.

Ve druhé půli domácí zahrávali pokutový kop, kterému předcházela podobná situace jako na začátku utkání ve vápně Slavie - Olayinka si nabíhal na Škodovu přihrávku a po kontaktu s brankářem Laštůvkou upadl. I tentokrát se sudí radil s videorozhodčím, ale pak své rozhodnutí potvrdil.

Míč si postavil Stoch, Laštůvka ale jeho střelu k pravé tyči skvěle vyrazil. V 70. minutě už se ale domácí druhého gólu dočkali, když Michal Frydrych na pravé straně přiklepl míč Lukáši Masopustovi, který ho v klidu uklidil do brány. I tentokrát se rozhodčí radil s videem, ale opakované záběry ukázaly, že ani Frdydrych, ani Masopust nebyli v ofsajdu a gól platil.

11.3. SK Sigma Olomouc - FC Slovan Liberec 2:1

Tempo utkání pak trochu upadlo, Slavia hrála v klidu a hostům se nedařilo vypracovat si žádnou pořádnou příležitost. Naopak domácí se mohli radovat potřetí, to by ovšem Mick van Buren musel zakončit o něco přesněji po přihrávce Josefa Hušbauera.

Hosté pak jako by úplně rezignovali a dovolili Slavii vytvořit si poměrně snadno několik dalších příležitostí, hlavně díky Laštůvkovi ale odolávali až do nastavení. V něm si ale na Hušbauerův centr z rohového kopu naskočil Frydrych a hlavou zvýšil na 3:0.

Frydrych pak navíc vzápětí našel přihrávkou před ostravskou bránou úplně osamoceného van Burena, který v klidu stanovil konečné skóre na 4:0.

Slávisté tak využili sobotní výhry Sparty nad Plzní a vedou ligovou tabulku před Západočechy už o šest bodů. Baník zůstává pátý.

Slavia Praha - Baník Ostrava 4:0 (1:0)
Branky: 18. Škoda, 70. Masopust, 90.+3 Frydrych, 90.+7 Van Buren. Rozhodčí: Nenadál - Pelikán, Dresler - Královec (video). ŽK: Souček, Frydrych - Mešaninov, Diop, Jánoš. Diváci: 14.126.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít