Souboj o Ďolíček vyhráli fotbalisté Bohemians, Pardubicím duel zkomplikovalo vyloučení v první půli

Fotbalisté Bohemians 1905 porazili v předehrávce 26. kola první ligy nováčka z Pardubic 2:0. Pražané, kteří v pátek na domovském stadionu v Ďolíčku nastoupili v roli hostujícího týmu, se ujali vedení v 35. minutě díky proměněné penaltě Davida Puškáče. Od 42. minuty hráli po vyloučení Jana Proska přesilovku. Krátce po začátku druhého poločasu stanovil konečný výsledek premiérovou trefou v nejvyšší soutěži Pavel Osmančík.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Osmančík z Bohemians se raduje z gólu

Pavel Osmančík z Bohemians se raduje z gólu | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

„Klokani“ neprohráli šesté kolo po sobě a v neúplné tabulce se posunuli na desáté místo. Východočeši jsou sedmí a k dobru mají úterní odložené domácí utkání se Slováckem.

Odvolací komise zkrátila Simovi trest, slávistický útočník o derby se Spartou nepřijde

Pardubice kvůli nevyhovujícímu stadionu hrají domácí ligové zápasy v Ďolíčku. Na hrotu útoku Bohemians naskočil místo zkušeného Necida překvapivě jednadvacetiletý Osmančík, jenž si odbyl debut v základní sestavě.

Vršovický celek poprvé zahrozil v 21. minutě, jenže Květ vypálil vedle. Na opačné straně si gólman Le Giang nadvakrát poradil s Ewertonovou přízemní střelou. Ve 34. minutě Čihák fauloval ve vápně Puškáče a rozhodčí Berka nařídil pokutový kop, který s přehledem zužitkoval Puškáč. Následně si Letáček poradil s Osmančíkovou střelou z hranice malého vápna.

Krátce před koncem úvodního dějství Prosek v souboji se Schumacherem při snaze odkopnout míč vyskočil, nataženou nohou zasáhl německého záložníka do obličeje a uviděl červenou kartu. Pardubický obránce byl v ligové sezoně vyloučen už podruhé a spolu s Olivierem Kinguem z Příbrami je tak nejtrestanějším hráčem. V závěru poločasu Puškáč zamířil v šestnáctce nad.

Bohemians přidali pojistku po necelé půlminutě druhého poločasu. Schumacherova přihrávka proletěla přes malé vápno, ale Dostál vrátil míč zpět před branku na zakončujícího Osmančíka, který se v desátém ligovém startu zapsal poprvé mezi střelce. Vzápětí na druhé straně Hlavatý vypálil zpoza vápna vedle.

Další dvě branky Pražanů v podání Hronka a střídajícího Necida neplatily kvůli ofsajdu. Bohemians udrželi čisté konto ve čtvrtém z posledních pěti ligových zápasů. Pardubice v Ďolíčku v roli domácího týmu prohrály ve dvanáctém duelu teprve podruhé.

Fotbalová FORTUNA:LIGA - 26. kolo:
Pardubice - Bohemians 1905 0:2 (0:1).