Liberečtí fotbalisté vyhráli v Mladé Boleslavi 2:1 a posunuli se na šesté místo

Fotbalisté Slovanu Liberec dokázali v 28. kole Fortuna ligy vyhrát v Mladé Boleslavi 2:1 a posunuli se na 6. místo v tabulce, které zaručuje účast ve skupině o titul. O liberecké góly se postarali Roman Potočný a Tomáš Malinský, za domácí v závěru jen snížil Tomáš Přikryl.

Mladá Boleslav Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Liberečtí fotbalisté slaví gól proti Mladé Boleslavi. | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Diváci na mladoboleslavském stadionu moc fotbalové krásy neviděli, i když šance měla obě mužstva. Tu největší v první půli zahodil Roman Potočný, kterého skvěle vychytal Jan Šeda. Podobně to dopadlo i na druhé straně, kde zase Filip Nguyen konečky prstů vytáhl pokus Murise Mešanoviće.

Komise rozhodčích: Slavia měla v derby kopat dvě penalty, v Plzni sudí nechybovali

Rozhodující moment utkání přišel v 67. minutě, když po pravé straně utekl liberecký Tomáš Malinský a našel ve vápně Romana Potočného. Hostující útočník pak zblízka v klidu poslal míč do sítě.

Když se neujaly dvě slibné šance domácích na vyrovnání, přidal v 89. minutě druhý gól z brejku do otevřené obrany Malinský. Boleslavským se pak ještě v nastavení povedlo snížit, když penaltu bezpečně proměnil Tomáš Přikryl, víc už ale domácí stihnout nemohli.

Liberec tak vyhrál v Mladé Boleslavi 2:1 a dostal se v ligové tabulce před ni na 6. místo, které zaručuje účast ve skupině o titul. Mladá Boleslav poprvé na jaře prohrála.

28. kolo první fotbalové ligy:
FK Mladá Boleslav - Slovan Liberec 1:2 (0:0)
Branky: 90.+4 Přikryl z pen. - 67. Potočný, 88. Malinský. Rozhodčí: Ardeleanu - Hrabovský, Dresler - Královec (video). ŽK: Bucha, Přikryl, Tatajev, Matějovský, Takács - Kačaraba, Kozák, Vukliševič. Diváci: 3058.