Bohemians díky gólu v závěru vyhráli v Teplicích a připsali si cenné body v boji o záchranu

Fotbalisté pražských Bohemians dokázali v 28. kole Fortuna ligy vyhrát v Teplicích a poskočili v neúplné tabulce na 12. místo. Rozhodující gól dal v 87. minutě střídající Jakub Nečas.

Teplice Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Nečas slaví gól na 2:1.

Jakub Nečas slaví gól na 2:1. | Foto: Ondřej Hájek | Zdroj: ČTK

Hosté navázali na dobré výkony z posledních venkovních duelů a od začátku zápasu byly aktivnější, měli více ze hry a vypracovali si i několik slibných šancí. Hned v první minutě musel teplický brankář Tomáš Grigar pohotově zasáhnout proti Rudolfu Reiterovi, o chvíli později se Grigar jen díval, jak Reiter ve velké šanci střílí vedle.

Poslední tři kola, a co dál? Fotbalovou ligu čeká poprvé v historii nadstavba

Hosté dál tlačili a postupně zahodili několik příležitostí, dvakrát jim chybělo opravdu málo, když Tomáš Vondrášek na poslední chvíli zaskakoval za Grigara na brankové čáře. Gólu se nakonec Boheminas dočkali zkraje druhého poločasu, když Martin Dostál dorazil míč do brány po šanci Matěje Koubka.

Domácí se pak přeci jen trochu zlepšili, ale jedinou pořádnou příležitost měl na kopačce Patrik Žitný, jehož střelu ale dobře vyrazil gólman Tomáš Fryšták. Bohemians pak mohli několikrát zvýšit, jenže své šance zahazovali, a tak přišel trest.

V 80. minutě poslal Jakub Hora centr do vápna, který Fryšták neudržel, čehož využil teplický útočník Jan Kuchta a v pohodě dorazil míč do odkryté brány. Když už se zdálo, že si hosté budou kvůli zahozeným tutovkám po zápase drbat hlavu, naběhl si střídající Jakub Nečas na perfektní přihrávku Antonína Vaníčka a v pádu hlavou překonal Grigara - 1:2.

Tepličtí už se znovu na vyrovnání nezmohli, a tak podruhé v řadě v lize prohráli. Bohemians si naopak zaslouženě připsali do tabulky tři body a přiblížili se záchraně.

28. kolo první fotbalové ligy:
FK Teplice - Bohemians Praha 1905 1:2 (0:0)
Branky: 80. Kuchta - 56. Dostál, 87. Nečas. Rozhodčí: Klíma - Hájek, Novák. ŽK: Bartek (Bohemians). Diváci: 2367.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít