Brnu nepomohla v důležitém souboji s Teplicemi ani přesilovka, Hložek sestřelil Opavu

Fotbalisté Brna nezvládli v 29. kole Fortuna ligy důležitý záchranářský souboj s Teplicemi a navzdory dlouhé přesilovce doma uhráli jen bezbrankovou remízu. Zlín utrpěl už šestou porážku v řadě, když doma nestačil na nováčka z Pardubic po výsledku 0:4. Sparta hlavně díky hattricku Adama Hložka porazila poslední Spartu 4:2. Karviná prohrála s předposlední Příbramí 0:1. V neděli je ještě na programu vršovické derby mezi Bohemians a Slavií.

Brno (Aktualizováno: 17:56 25. 4. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozhodčí Pavel Franěk uděluje červenou kartu teplickému Šimonu Gabrielovi.

Rozhodčí Pavel Franěk uděluje červenou kartu teplickému Šimonu Gabrielovi. | Foto: Václav Šálek | Zdroj: ČTK

Brno - Teplice 0:0

Důležitý záchranářský souboj přinesl v prvním poločase několik zajímavých šancí na obou stranách, ale hlavně těsně před přestávkou červenou kartu hostujícího Gabriela, který před vápnem poslal k zemi unikajícího Hladíka.

Jablonec vyhrál v Budějovicích a drží druhé místo, Plzeň si doma poradila se Slováckem

Zbrojovka tak měla celý druhý poločas proti přímému konkurentovi v boji o 15. místo výhodu přesilovky, gólové příležitosti ale měly i Teplice. Tu největší zahodil v 68. minutě Vukadinović, který sám před brankářem trestuhodně přestřelil.

Brnu tak ani poločas proti oslabenému soupeři nepomohl k důležitému vítězství v boji o záchranu. Na klíčovou patnáctou příčku, kterou nyní okupují právě Teplice, ztrácí dál čtyři body.

Sparta - Opava 4:2

Letenští svádí v závěru sezony boj o druhé místo a důležité body v tomto závodě si chtěli připsat doma proti poslední Opavě. První krok za vítězstvím udělala Sparta v 16. minutě, když Dočkal našel nadýchaným centrem Adama Hložka a ten hlavou poslal svůj tým do vedení.

Na 2:0 zvyšoval jen o deset minut později po přihrávce právě Hložka Srdjan Plavšić, který v pohodě doklepával do prázdné brány. Další gól do odkryté brány přišel chvíli po přestávce z kopačky Hložka a domácí vedli už 3:0.

Hosty pak vrátil do hry povedenou hlavičkou Jan Žídek, ale tříbrankové vedení brzy vrátil Spartě svým třetím gólem Hložek. Opava pak ještě jednou snížila, když se prosadil Matěj Helešic, víc už ale nestihla a zůstává dál poslední s pětibodovou ztrátou na předposlední Příbram. Sparta ztrácí z třetího místa na Jablonec jeden bod, má ale jeden zápas k dobru.

Zlín - Pardubice 0:4

Zlín šel do zápasu proti nováčkovi z Pardubic s pětizápasovou sérií porážek v zádech. A hned v 15. minutě bylo Moravanům ještě o něco hůř, když hostující Cadu proměnil pokutový kop odpískaný za faul Cedidly.

Pardubický Cadu se podruhé blýskl o necelou čtvrthodinu později, když si narazil míč za vápnem a povedenou střelou na zadní tyč se prosadil podruhé. Pak měli několik zajímavých šanci domácí, snížení se ale nedočkali.

Po přestávce už se zlínští hráči těšili na pokutový kop, jenže sudí ho po poradě s videem odvolal. Když pak domácí neproměnili ani dvě další šance, přišla deset minut před koncem definitivní pojistka z kopačky Davida Hufa. A mladý útočník se pak v nastavení prosadil ještě jednou a stanovil konečné skóre 0:4.

Karviná - Příbram 0:1

Pokud si Příbram chtěla udržet naději na udržení mezi elitou, potřebovala nutně v Karviné bodovat. A hned ve 12. minutě k tomu udělali Středočeši důležitý krok, když si Edrise Lubega naběhl na přihrávku za obranu a prostřelil brankáře Ciupu.

Velká komplikace pro Příbram přišla v 72. minutě, kdy Nový fauloval Čmelíka a po červené kartě musel ze hřiště. Hned z následné standardky pak mohl vyrovnat Bartošák, ale trefil jen břevno. Domácí pak i dál bušili do příbramské obrany, kýženého vyrovnání se ale nedočkali. Příbram si tak veze z Karviné tři body.

Zbrojovka Brno - FK Teplice 0:0
Rozhodčí: Franěk - Hájek, Dohnálek - Hrubeš (video). ŽK: Hlavica, Růsek - Jukl, Kodad, Mazuch, Grigar. ČK: 43. Gabriel (Teplice). Bez diváků.

Fastav Zlín - FK Pardubice 0:4 (0:2)
Branky: 15. z pen. a 27. Cadu, 80. a 90.+3 Huf. Rozhodčí: Matějček - Podaný, Matoušek - Marek (video). ŽK: Cedidla, Páník (trenér, oba Zlín). Bez diváků.

MFK Karviná - 1. FK Příbram 0:1 (0:1)
Branka: 12. Lubega. Rozhodčí: Černý - Dresler, Váňa - Denev (video). ŽK: Dramé, Mikuš - Šiman. ČK: 72. Nový (Příbram). Bez diváků.

Sparta Praha - SFC Opava 4:2 (2:0)
Branky: 16., 53. a 74. Hložek, 26. Plavšič - 62. Žídek, 82. Helešic. Rozhodčí: Petřík - Vodrážka, Novák - Berka (video). ŽK: Wiesner, Dočkal, Nita - Nešický, Žídek, Smola. Bez diváků.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít