Bohemians vezou bod z Jablonce, Boleslav z Pardubic, Plzeň porazila Slovácko

Fotbalisté Bohemians vybojovali díky pokutovému kopu v nastaveném čase ve 3. kole Fortuna ligy na půdě Jablonce bod za remízu 2:2. Mladá Boleslav remizovala na hřišti Pardubic 1:1. Fotbalisté Plzně doma porazili Slovácko po obratu 2:1 a stejným výsledkem zvítězili i ve třetím kole první ligy.

Jablonec (Aktualizováno: 21:21 8. 8. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jablonecký Vojtěch Kubista (vlevo) v souboji s Ibrahimem Keitou z Bohemians.

Jablonecký Vojtěch Kubista (vlevo) v souboji s Ibrahimem Keitou z Bohemians. | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Jablonec - Bohemians 2:2

Severočeši za sebou mají nepovedené úvodní vystoupení ve 3. předkole Evropské ligy, v němž doma podlehli skotskému Celticu 2:4. Spravit chuť si chtěli proti Bohemians, jenže už v 16. minutě prohrávali, když si David Puskáč naběhl do vápna na centr Jana Kovaříka a poslal míč do sítě.

Sparta si doma poradila s Karvinou, trefili se Hložek s Pavelkou. Baník uspěl v Českých Budějovicích

Domácí se po nepříliš povedené první půli zlepšili a postupně získávali převahu. Vyrovnání jim pak přinesla situace ze 75. minuty. Brankář Bohemians totiž ve vápně trefil Václava Pilaře a rozhodčí po chvíli strávené u videa odpískal penaltu pro domácí.

Míč si postavil sám faulovaný Pilař a ranou přesně k tyči zařídil stav 1:1. A v 83. minutě se Jablonci podařilo dokonat obrat. Postaral se o to Tomáš Čvančara, který využil nedorozumění v hostující obraně a přízemní střelou poslal svůj tým do vedení.

Z tří bodů se ale nakonec domácí radovat nemohli. V nastavení totiž do hry znovu vstoupil systém VAR, po jehož zásahu kopali penaltu i Bohemians kvůli faulu Tomáše Hübschmana. Kovařík ji bezpečně proměnil a stanovil konečné skóre 2:2.

Pardubice - Mladá Boleslav 1:1

Pardubice hrají i ve své druhé sezoně mezi elitou v nuceném azylu na hřišti Bohemians, protože jejich stadion prochází nákladnou rekonstrukcí. A proti ambiciózní Mladé Boleslavi, která v minulém kole porazila 3:0 Jablonec, začali Východočeši dobře.

Ve 38. minutě zařídil Pardubicím vedení Dominik Kostka, který využil perfektní přihrávky Michala Berana a prostřelil brankáře Jana Šedu. Vedení jim ale vydrželo jen do 75. minuty, kdy Jan Skalák doklepl do brány zpětnou hlavičku spoluhráče Lukáše Maška. Pardubice tak doma remizovaly s Mladou Boleslaví 1:1.

Plzeň - Slovácko 2:1

Hosté ve 23. minutě z první větší šance otevřeli skóre. Bývalý plzeňský záložník Petržela snadno prošel okolo Falty a připravil ideální střeleckou pozici pro volného Jurečku, který zblízka nezaváhal. Petržela z úcty k bývalému týmu neslavil ani asistenci.

V 67. minutě ale už dominantní Plzeň vyrovnala. Ba Loua nacentroval do šestnáctky na Buchu, ten našel Beauguela a francouzský útočník ve skluzu zaznamenal svůj jubilejní 50. gól v české nejvyšší soutěži.

Čtvrt hodiny před koncem mohl Beauguel otočit skóre, ale jeho hlavičku vytáhnul Nguyen. V 83. minutě po rohu Pernica posunul hlavou míč před branku a tam se nejlépe zorientoval Mosquera. Kolumbijská letní posila si připsala premiérovou soutěžní trefu v Plzni. V závěru ještě dvě velké domácí možnosti zahodil Šulc.

3. kolo první fotbalové ligy:
FK Jablonec - Bohemians Praha 1905 2:2 (0:1)
Branky: 77. Pilař z pen., 83. Čvančara - 16. Puškáč, 90.+4 Kovařík z pen. Rozhodčí: Klíma - Hrabovský, Vodrážka - Berka (video). ŽK: Považanec, Rada (trenér) - Köstl, Ljovin, Vacek, Brabec (asistent trenéra). Diváci: 2693.

FK Pardubice - FK Mladá Boleslav 1:1 (1:0)
Branky: 38. Kostka - 75. Skalák. Rozhodčí: Ginzel - Mokrusch, Kubr - Zelinka (video). ŽK: Cadu, Toml, Tischler - Dancák, Suchý. Diváci: 922.

Viktoria Plzeň - FC Slovácko 2:1 (0:1)
Branky: 67. Beauguel, 83. Mosquera - 23. Jurečka. Rozhodčí: Julínek - Caletka, Podaný - Hocek (video). ŽK: Chorý, Šulc - Jurečka, Nguyen, Reinberk, Divíšek. ČK: 44. Hofmann (Slovácko). Diváci: 6118.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít