Sparta má díky vítězství nad Bohemians a remíze Jablonce jisté druhé místo, Příbram sestupuje

Fotbalisté Sparty mají jisté druhé místo ve Fortuna lize a s tím spojenou účast v kvalifikaci o Ligu mistrů. Pomohla jim k tomu nedělní výhra na hřišti Bohemians a zároveň remíza Jablonce se Slavií. Severočeši budou jistě třetí. Příbram se přidala k Brnu a Opavě a uzavřela seznam sestupujících týmů, když doma prohrála 0:1 s Pardubicemi.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sparťané slaví gól proti Bohemians.

Sparťané slaví gól proti Bohemians. | Foto: Michaela Říhová | Zdroj: ČTK

Bohemians - Sparta 1:2

Letenští, kteří bojují o druhé místo zajišťující start v kvalifikaci o Ligu mistrů, dostali v Ďolíčku hned v úvodu utkání dáreček v podobě špatné rozehrávky Bohemians, kterou vystihl Lukáš Juliš a pohotově poslal svůj tým do vedení.

Na fotbal může v Česku o víkendu víc fanoušků, povolená kapacita stoupla na dvacet procent

Klokani se ale dokázali ještě do přestávky do zápasu vrátit, když se David Puškáč ve vápně otočil a pak poslal míč nechytatelně do šibenice. Důležité tři body ale nakonec urvala Sparta, která si pomohla standardní situací. Bořek Dočkal nacentroval a další zkušený hráč David Pavelka hlavou stanovil konečné skóre 1:2 pro hosty.

Sparta si tak díky souběžnému výsledku Jablonce, který doma jen remizoval se Slavií, zajistila druhé místo. Třetí budou právě Severočeši.

Jablonec - Slavia 1:1

Vedení Slavie se rozhodlo vyhovět trenérovi národního týmu Jaroslavu Šilhavému, a tak hráči, kteří budou pravděpodobně reprezentovat na blížícím se mistrovství Evropy, dostali volno. Čerstvému mistrovi ligy tak v Jablonci chyběli opory Bořil, Kolář, Ševčík, Masopust, ale i Stanciu nebo zranění Kuchta a Provod.

A že hrají v kombinované sestavě, bylo na slávistech znát. I přesto šli na severu Čech brzy do vedení, když Bah našel ve vápně Lingra a ten překonal gólmana Hanuše. Vedením jim ale nevydrželo dlouho, protože už v 15. minutě využil chyby ve slávistické obraně Doležal a bylo vyrovnáno.

Další góly už diváci na jabloneckém stadionu neviděli. Víc šancí měli domácí, kteří působili proti již jistému mistrovi hladovějším dojmem, ale ani oni se neprosadili. Slavia tak remizovala v Jablonci 1:1.

Příbram - Pardubice 0:1

Fotbalisté Příbrami ještě před 33. kolem drželi naději na udržení mezi elitou, ale o ni po souboji s Pardubicemi definitivně přišli. Jedinou branku zápasu vstřelil hned ve druhé minutě z penalty Cadu.

Středočeši se tak vrací do druhé ligy po třech sezonách strávených v nejvyšší soutěži. Naopak Pardubice zvládly svou nováčkovskou výzvu výborně a jsou kolo před koncem sedmí.

České Budějovice - Slovácko 0:1

Tým z Uherského Hradiště zažívá skvělou sezonu a účast v pohárech měli jistou už před týdnem. Dobrou formu potvrdili hráči Slovácka i na jihu Čech, kde vyhráli poprvé od roku 2005.

Jediný gól zápasu přišel už v 18. minutě, když Daníček proměnil penaltu po faulu Javorka na Klimenta.

Slavia vybojovala s Karvinou jen bod za remízu, Kuchta v prvním poločase zahodil penaltu

Plzeň - Baník 4:0

Plzeň bojuje v závěru sezony o účast v evropských pohárech, čímž by nepovedený ročník mohla zachránit. A do posledního zápasu proti Opavě půjdou Západočeši s vědomím, že jim k jistotě pátého místa, které zajišťuje kvalifikaci nové Konferenční ligy, stačí i bod za remízu.

Proti Baníku se kouč Bílek konečně dočkal prvního vítězství na lavičce Viktorie i díky stoperům Hejdovi a Brabcovi, kteří zařídili Plzni vedení 2:0. Konečný výsledek pak ještě upravili svými trefami Ondrášek a Ba Loua.

Olomouc - Mladá Boleslav 0:3

Středočeši potvrdili v předposledním kole slušnou jarní formu a vyhráli třetí z posledních čtyř zápasů. V Olomouci šli do vedení zásluhou Jiřího Klímy, který se ve skluzu prosadil po nabídce Drchala.

Mladý útočník Drchal byl i u druhé branky, kterou dokonce sám vstřelil, když hlavou překonal brankáře po Zmrhalově centru z rohového kopu. Definitivní pojistku přidal v závěru Michal Škoda.

Brno - Opava 4:1

Souboj dvou už jistých sestupujících vyzněl jasně pro domácí Brno. Už o přestávce svítilo na ukazateli skóre 2:0 po dvou gólech Hladíka.

Hosté sice díky Helešicovi snížili, ale pak si vzal slovo Antonín Růsek a dvěma zásahy zařídil tři body pro Zbrojovku.

Zlín - Liberec 0:0

Fotbalisté Liberce se na podzim představili v základní skupině Evropské ligy a v pohárech by se rádi ukázali i v dalším ročníku. K tomu ale potřebují v posledním zápase nutně vyhrát a zároveň doufat v porážku Plzně.

Ve Zlíně měli sice Severočeši převahu, gól ale nepadl. Nejblíž k němu měl liberecký stoper Chaluš, který trefil břevno.

Karviná - Teplice 2:0

Tepličtí i přes porážku mohli nakonec v Karviné slavit, protože porážka Příbrami v souběžně hraném utkání jim definitivně dala jistotu záchrany.

Karviná uspěla díky dvěma gólům, kterými orámovala poločasovou přestávku. Nejdřív se ve 45. minutě trefil Lukáš Čmelík a ve 49. minutě upravil na konečných 2:0 Christián Herc.

33. kolo první fotbalové ligy:
Bohemians Praha 1905 - Sparta Praha 1:2 (1:1)
Branky: 35. Puškáč - 1. Juliš, 61. Pavelka. Rozhodčí: Berka - Hrabovský, Kotalík - Hocek (video). ŽK: Dostál, Necid, Hronek - Wiesner, Souček. Diváci: 734 (omezený počet).

1. FK Příbram - FK Pardubice 0:1 (0:1)
Branka: 2. Cadu z pen. Rozhodčí: Klíma - Vlček, Pečenka. ŽK: S. Kingue - Šejvl, Letáček. Diváci: omezený počet.

FK Jablonec - Slavia Praha 1:1 (1:1)
Branky: 15. Doležal - 5. Lingr. Rozhodčí: Pechanec - Caletka, Kříž - Adam (video). ŽK: Štěpánek, Považanec, Krob, Jovovič - Oscar, Kačaraba. Diváci: omezený počet.

Dynamo České Budějovice - 1. FC Slovácko 0:1 (0:1)
Branka: 18. Daníček z pen. Rozhodčí: Julínek - Podaný, Antoníček. ŽK: Alvir, Mršič, Čolič, Javorek, Brandner - Mareček, Kliment. Diváci: 794 (omezený počet).

Zbrojovka Brno - SFC Opava 4:1 (2:0)
Branky: 15. a 21. Hladík, 82. a 89. z pen. Růsek - 75. Helešic. Rozhodčí: Szikszay - Mokrusch, Nádvorník. ŽK: Hlavica - Večerka, Rychlý, Lasák. Diváci: omezený počet.

Viktoria Plzeň - Baník Ostrava 4:0 (1:0)
Branky: 30. Hejda, 51. Brabec, 82. Ondrášek, 88. Ba Loua. Rozhodčí: Marek - Kubr, Váňa - Denev (video). ŽK: Bucha, Kalvach - Buchta, Jánoš, Laštůvka. Diváci: omezený počet.

Fastav Zlín - Slovan Liberec 0:0
Rozhodčí: Proske - Kotík, Mojžíš. ŽK: Potočný, Poznar, Procházka - Karafiát, Pešek. Diváci: omezený počet.

MFK Karviná - FK Teplice 2:0 (1:0)
Branky: 45.+1 Čmelík, 49. Herc. Rozhodčí: Machálek - Paták, Lakomý. ŽK: Papadopulos, Mangabeira - Mareček, Hyčka. Diváci: Omezený počet.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít