Liberci nepomohlo ani odvolání trenéra a padl i se Zlínem, Sparta porazila České Budějovice

Fotbalisté Liberce v lize nezabrali ani po odvolání trenéra Pavla Hoftycha. V 6. kole Fortuna ligy Severočeši prohráli doma se Zlínem 0:1 po gólu Davida Tkáče. Baník Ostrava si spravil náladu po porážce na Slavii a porazil ambiciózní Mladou Boleslav 1:0. Slovácko porazilo Pardubice 2:1. Sparta si poradila s Českými Budějovicemi po výsledku 1:0.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zklamaný Filip Havelka.

Zklamaný Filip Havelka. | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Místo odvolaného Hoftycha převzal v Liberci trenérské povinnosti jeho asistent Miroslav Holeňák. Ani jemu se ale nepodařilo dovést svůj tým k vítězství.

Nestřílíme branky, jako trenér musím počítat se vším, říká o liberecké mizérii v úvodu ligy trenér Hoftych

V první půli neviděli diváci na libereckém stadionu ani jednu střelu na bránu. Největší šanci měl těsně před přestávkou zlínský Poznar, který ale v dobré pozici ještě hledal spoluhráče a svou příležitost zazdil.

Zkraje druhé půli mohl pomoct domácím z mizérie Havelka, v dobré pozici ale bránu přestřelil. Pak nebezpečně pálil také jeho spoluhráč Faško a povedenou pasáž domácích pak zakončil znovu Havelka, který trefil z dálky břevno.

Potom ale Liberci pořádně zavařil Koscelník, který dostal červenou kartu a musel ze hřiště. A Zlín nabídnutou přesilovku využil. Na Reiterův centr si v 82. minutě naskočil David Tkáč a zařídil svému týmu vítězství.

Liberec tak nevyhrál už 11. ligové utkání v řadě a jsou s jedním bodem ze šesti zápasů poslední v tabulce. Zatím vstřelil jediný gól.

Baník - Mladá Boleslav 1:0

Rozjetý Baník v minulém kole ztroskotal na Slavii, proti Mladé Boleslavi si ale spravil náladu. Středočechy doma porazil 1:0 díky trefě Jiřího Fleišmana z 31. minuty.

Domácí obránce se trefil parádně z voleje pod břevno po centru Ndefeho. Hosté se chopili iniciativy po přestávce, vyrovnat ale nedokázali, přestože hlavně Ladra k tomu neměl daleko.

Slovácko - Pardubice 2:1

Moravané slaví už čtvrté vítězství v sezoně, když si doma poradili s Pardubicemi. Děkovat za to mohou skvělému úvodu, když po 14 minutách vedli už 2:0 díky trefám Daníčka a Petržely.

Hosty vrátil do hry ve druhém poločase Cadu, víc ale nestihli. S jednou výhrou a dvěma remízami jsou v neúplné tabulce desátí.

Sparta - České Budějovice 1:0

Sparta si proti Českým Budějovicím udržela ligovou neporazitelnost a se 16 body drží první místo neúplné tabulky.

Pražané vyprodukovali 32 střel, ujala se ale jen hlavička po rohovém kopu stopera Dávida Hancka z první půle.

Slovan Liberec - Fastav Zlín 0:1 (0:0)
Branka: 82. Tkáč. Rozhodčí: Černý - Vlček, Váňa - Kocourek (video). ŽK: Chaluš, Knobloch - Conde. ČK: 69. Koscelník (Liberec). Diváci: 2439.

Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav 1:0 (1:0)
Branka: 31. Fleišman. Rozhodčí: Hrubeš - Kubr, Ratajová - Orel (video). ŽK: Sor, Kuzmanovič - Dancák, Ewerton, Jurásek, Karafiát. Diváci: 5071.

1. FC Slovácko - FK Pardubice 2:1 (2:0)
Branky: 3. Daníček, 14. Petržela - 63. Cadu. Rozhodčí: Machálek - Horák, Dresler - Pechanec (video). ŽK: Reinberk, Tomič - Jeřábek, Solil. Diváci: 3616.

Sparta Praha - Dynamo České Budějovice 1:0 (1:0)
Branka: 38. Hancko. Rozhodčí: Franěk - Hrabovský, Leška - Berka (video). ŽK: Panák - Novák, Škoda, Talověrov, Mihálik, Horejš (trenér). Diváci: 6363.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít