Fotbalová Sparta přidala povinnou výhru, Duklu doma porazila 2:0

Fotbalisté pražské Sparty dokázali v 7. kole Fortuna ligy porazit na Letné Duklu 2:0 a minimálně do sobotních utkání se posunuli na druhé místo tabulky. Naopak Dukla je bez jediného bodu poslední.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Sparty se radují ze vstřeleného gólu.

Fotbalisté Sparty se radují ze vstřeleného gólu. | Foto: Roman Vondrouš | Zdroj: ČTK

Nudu prvního poločasu, ve kterém se většinou jen bojovalo ve středu hřiště, protrhl až Nicolae Stanciu, který v 38. minutě zpoza vápna vyslal první střelu na bránu. Pořádné vzrušení přišlo ale až o pět minut později, kdy sparťan Martin Frýdek zahrál ve vápně rukou, jenže rozhodčí se po konzultaci s videem rozhodl pokutový kop neodpískat.

Liga mistrů přinese Viktorii Plzeň stamiliony korun

Neodpískaná penalta mrzela Duklu o to víc, že vzápětí inkasovala. Od Stancia se se štěstím míč dostal před bránu k Benjaminu Tettehovi a letenský útočník v pádu překonal gólmana Filipa Radu.

Po přestávce se obrázek hry příliš neměnil a diváci sledovali spíš boj než pohledný fotbal. Podobně jako v prvním poločase i tentokrát přišlo pořádné vzrušení až chvíli před koncem, v 84. minutě se ve vápně k odraženému míči dostal Guélor Kanga a povedenou střelou jej poslal přesně k tyči.

Sparta tak sice nijak neoslnila, ale bezzubého soupeře dokázala porazit 2:0 a minimálně do soboty se posunula na druhou příčku. Naopak Dukla má po sedmi kolech na kontě nula bodů a je beznadějně poslední.

7. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Dukla Praha 2:0 (1:0)
Branky: 45.+1 Tetteh, 82. Kanga. Rozhodčí: Pechanec - Hrabovský, Dobrovolný. ŽK: Kanga - Hanousek, Tetour, Brandner, Chlumecký, Podaný. Diváci: 9824.