Láska až za hrob. Zesnulý fanoušek odkázal fotbalovým Bohemians sedm milionů korun

Majetek za více než sedm milionů korun odkázal fotbalovému klubu Bohemians 1905 jeho dlouholetý fanoušek, který před rokem podlehl v 71 letech zákeřné nemoci. Pražský klub ve čtvrtek o daru Jana Houdka informoval na svém webu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Bohemians. | Foto: Pavel Jiřík mladší | Zdroj: www.bohemians.cz

„Chtěl bych ho poznat, poděkovat mu, bohužel osud tomu nechtěl a nedovolil nám to,“ uvedl ředitel „Klokanů“ Darek Jakubowicz. „To nejmenší, co pro něj teď můžeme udělat, je postarat se o důstojné rozloučení. Je to neuvěřitelný příběh věrnosti, lásky a oddanosti ke klubu, k Bohemce,“ dodal.

Slezský boj o záchranu v lize: Opava sází na podporu fanoušků, Karviná marně shání posily do útoku

Číst článek

Houdkův dar překvapil nejen jeho. „Když jsem běhal po bankách, vyřizoval přepisy účtu, tak se nikdy nesetkali s tím, že by někdo něco odkázal společnosti. Většinou se něco odkazuje fyzickým osobám, ale ne společnosti,“ prohlásil Jakubowicz na tiskové konferenci před startem jarní části první ligy.

Bohemians zatím nevědí, jak s majetkem naloží. „To jsme ještě neřešili. Dědictví se do firmy dá vložit jedním způsobem, a to navýšením základního kapitálu,“ vysvětlil Jakubowicz.

„Klokany“ čeká v sobotu vstup do jarní části sezony, když v Ďolíčku přivítají ve vršovickém derby vedoucí Slavii.

🖤 DĚDICTVÍ | Zesnulý fanoušek v závěti myslel na Bohemku. Klubu svého srdce odkázal velký majetek. Více informací na klubovém webu 💻
#DEDICTVI

13:02 – 13. 02. 2020

17 281

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme