Na ligové stadiony bude moct 5000 lidí, do Edenu až dvojnásobek. Diváci musí mít potvrzení a respirátory

Od nové sezony první a druhé fotbalové ligy se zvýší povolený počet diváků na stadionech. Všude bude moci být pět tisíc příznivců, někde i více. Na zápasy mistrovské Slavie bude moci do Edenu téměř deset tisíc fanoušků. Diváci budou muset v rámci trvajících opatření proti koronaviru doložit bezinfekčnost a v hledišti mít respirátory. Informovala o tom Ligová fotbalová asociace, která v Česku řídí profesionální soutěže.

Praha (Aktualizováno: 16:29 15. 7. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci v pražském Edenu | Zdroj: Reuters

Stadiony s kapacitou do pěti tisíc míst budou moci být plně obsazené. Do hledišť s kapacitou od pěti do deseti tisíc bude moci maximálně pět tisícovek fanoušků, stadiony pro deset tisíc příznivců a více mohou kluby za dodržení rozestupu nejméně jednoho sedadla obsadit až z poloviny.

Slavia získala posilu do brány, z Olomouce přichází reprezentant Mandous. Opačným směrem jde Stejskal

Číst článek

Těsně před koncem minulé sezony se povolená kapacita zvedla na 20 procent, předtím mohly být stadiony od začátku května obsazeny nejvýš z deseti procent. Velká část minulého ročníku se kvůli koronavirové pandemii hrála bez diváků, od první poloviny prosince mohlo na utkání 300 osob z řad partnerů klubu.

Z 16 účastníků nadcházející prvoligové sezony mají stadiony s kapacitou do pěti tisíc diváků pouze Karviná (4833) a Mladá Boleslav (5000), kde bude hrát své domácí zápasy i nováček z Hradce Králové. Tyto kluby mohou zaplnit hlediště stoprocentně. Další šestice klubů, která má stadiony s kapacitou mezi pěti a deseti tisíci, bude moci na utkání pustit maximálně pět tisíc lidí.

Slavia, Sparta, Plzeň, Ostrava, Teplice a Olomouc pak mají arény pro více než deset tisíc lidí a zaplnit je budou smět z poloviny. Na největší stadion v Česku do Edenu s kapacitou 19 370 na fotbalová utkání tak bude moci dorazit necelých deset tisíc diváků, do Teplic a na Spartu pak zhruba devět tisíc lidí. Výjimkou budou sektory na stání, ve kterých se musejí dodržet rozestupy.

Potvrzení a respirátory

Po rozvolnění diváckých omezení se od nové sezony vrátí povinnost poskytnout vstupenky hostujícím fanouškům. Domácí klub jim bude muset uvolnit minimálně pět procent kapacity.

Přestupy ve fotbalové lize: Kovařík po 8 a půl letech opustil Plzeň, Baník angažoval duo z Mladé Boleslavi

Číst článek

Příznivci nadále budou muset mít v hledišti nasazený respirátor. Na stadiony se dostanou pouze s negativním testem na koronavirus, certifikátem o provedeném očkování nebo potvrzením o tom, že v posledních 180 dnech prodělali covid-19. Antigenní testy nesmějí být starší 72 hodin, PCR odběry pak sedm dní. Od očkování musí uběhnout nejméně 14 dní.

Na Slavii zřejmě prakticky všechna místa obsadí permanentkáři, jinde se dostane i na ostatní fanoušky. Klub z Edenu umožnil nákup celosezonních vstupenek pouze 9500 držitelům permanentek z uplynulé sezony. Do začátku tohoto týdne si celosezonní vstupenku zajistilo přes pět tisíc příznivců a prodej bude pokračovat až do příštího pátku. Sparta dosud prodala asi šest tisíc permanentek, Teplice 1500 a dalších 700 dostali mládežníci.

Jako první se představí v nové sezoně doma Plzeň, která ještě před startem ligového ročníku za týden přivítá v úvodním utkání 2. předkola Evropské konferenční ligy běloruský Brest. Doosan Arena má kapacitu 11 700 diváků, i vzhledem k tomu, že nebude obsazen sektor hostů, se na zápas dostane zhruba pět tisícovek fanoušků. VIktoria dnes zahájila volný prodej vstupenek.

Nový ročník první ligy začne v sobotu 24. července, druhá liga odstartuje o den dříve.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme