Slavia zdolala Liberec na jeho hřišti 1:0 a je v čele, Dukla díky gólu v závěru porazila Opavu

Fotbalisté Slavie ve 12. kole Fortuna ligy vybojovali vítězství 1:0 v Liberci a vrátili se zpátky do čela tabulky. Jediný gól utkání vstřelil hned ve 3. minutě Miroslav Stoch, domácí pak navíc dlouho hráli bez vyloučeného Jana Mikuly. Dukla dokázala porazit na vlastním stadionu Opavu díky gólu Jána Ďurici ze samého závěru. Vítězství 1:0 navíc znamená, že se domácí dostali na předposlední místo tabulky.

Praha, Liberec (Aktualizováno: 19:01 21. 10. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slávista Muris Mešanović v souboji s Tarasem Kačarabou.

Slávista Muris Mešanović v souboji s Tarasem Kačarabou. | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

FK Dukla Praha - SFC Opava 1:0

Souboj poslední Dukly se třináctou Opavou přinesl víc urputného boje než fotbalové krásy. První zajímavou příležitost si připravili domácí po čtvrthodině hry, jenže Ostojić zblízka neprostřelil bránící opavské obránce.

Trávník a Považanec dirigovali kanonádu v Příbrami. Slovácku změna trenéra k bodům nepomohla

Za dalších patnáct minut už to bylo o něco zajímavější, protože se Slezanům povedlo dostat míč do brány. Jenže radost hostujícím hráčům překazil čárový rozhodčí, který odmával ofsajd. O chvíli později měla v krátkém časovém úseku dvě příležitosti Dukla, ale v bráně neskončila ani Brandnerova hlavička, ani Schranzův lob.

O poslední zajímavou situaci v první půli se postarali hostující Zavadil se Simerským, když prvně jmenovaný zahrával volný kop, po kterém jeho spoluhráč hlavičkoval těsně vedle.

22.10. AC Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 4:1

Po přestávce utkání mělo utkání podobný průběh jako před ní. Až v 68. minutě viděly tři tisícovky diváků na Julisce kloudnou útočnou akci. Postaral se o ni domácí Tetour, když si v rohu pokutového území zpracoval míč, navedl ho na pravačku a střelou k přední tyči protáhl brankáře Šroma.

Když se už už zdálo, že oba týmy získají po bezbrankové remíze jeden bod, přišel v 89. minutě roh domácích, po kterém se do vzduchu pověsil Ján Ďurica a hlavou poslal míč do brány. V nastavení mohla Dukla své vítězství potvrdit druhým gólem, jenže Tetour ani Bezdička se neprosadili.

Výhru 1:0 ale Dukla uhájila a jejímu trenéru Romanu Skuhravému se tak vydařil souboj s týmem, který ještě nedávno koučoval. Pražané se navíc vyhoupli se v tabulce na předposlední místo před Slovácko.

FC Slovan Liberec - SK Slavia Praha 0:1

Na stadionu U Nisy se děly zajímavé věc od samého začátku utkání. Už ve druhé minutě totiž domácí Mikula fauloval ve velké šanci Zmrhala a Slavia mohla zahrávat volný přímý kop z velice slibné pozice. K jeho exekuci se postavila Miroslav Stoch a krásnou střelou přes zeď poslal Pražany do vedení.

Ve 12. minutě přišla pro Liberec další pohroma, když dobíhající Mikula po volném kopu vlétl do gólmana slávistického Koláře a viděl druhou žlutou kartu. Domácí tak museli zbytek utkání dohrát v oslabení.

‚Byl protivnej, ale nedal jsem mu možnost odejít.‘ Trenér Hašek střídal zraněného syna až v poločase

Jenže Liberec ani v deseti nedaroval slávistům nic zadarmo a rval se o každý metr hřiště. Velké šance přišly až v závěru první půle, liberecký brankář Nguyen ale nejdřív výbroně vychytal Stocha a o chvíli později si poradil i s hlavičkou Kúdely po rohovém kopu.

Série slávistických šancí pokračovala i ve druhém poločase. Hned dvě minuty po přestávce trefil Baluta břevno, o chvíli později zase Hušbauer v dobré pozici střílel vedle. Třetí příležitost hostí v krátkém časovém úseku pak neproměnil Mešanović, když jeho střelu pod břevno vyrazil skvělý Nguyen.

Pak ale bylii v deseti lepším týmem domácí, slávisté navíc často zbytečně ztráceli míče. V 68. minutě střílel z otočky odmácí kapitán Breite a jeho střela mířila jen těsně vedl. O deset minut později domácí podruhé v utkání zachránilo břevno, které tentokrát trefil Hušbauer.

V 82. minutě upadl ve slávistickém vápně po souboji s Bořilem domácí Koscelník a celý stadion se dožadoval odpískání pokutového kopu, ale sudí Příhoda ji ani po konzultaci s videorozhodčím neodpískal. Závěr utkání byl pak hodně vypjatý, Slavia ale nakonec uhájila v Liberci vítězství 1:0.

Sešívaní se tak vrátili do čela ligové tabulky, kde mají na druhou Plzeň dvoubodový náskok. Liberec je sedmý.

Dukla Praha - SFC Opava 1:0 (0:0)
Branka: 89. Ďurica. Rozhodčí: Královec - Hájek, Caletka. ŽK: Djuranovič - Schaffartzik. Diváci: 3144.

Slovan Liberec - Slavia Praha 0:1 (0:1)
Branka: 3. Stoch. Rozhodčí: Příhoda - Paták, Černý. ŽK: Mikula, Kačaraba - Souček, Traoré, Kúdela, Bořil, Ngadeu, Kolář, Frydrych, Zmrhal. ČK: 12. Mikula. Diváci: 8875.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít