Jablonec si poradil i v deseti. Severočeši otočili domácí zápas s Olomoucí a upevnili si druhé místo

Fotbalisté Jablonce zvítězili ve 30. ligovém kole nad Olomoucí 3:1, přestože od 30. minuty hráli bez vyloučeného Miloše Kratochvíla. Jablonec deset kol po sobě bodoval, z toho osmkrát zvítězil a upevnil si druhé místo v neúplné tabulce. Teplice znovu neskórovaly a po remíze 0:0 se Zlínem jsou čtyři body od sestupu. Pardubice remizovaly 2:2 s Karvinou.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva autor první branky Jablonce Ivan Schranz, Martin Doležal a Jan Krob

Zleva autor první branky Jablonce Ivan Schranz, Martin Doležal a Jan Krob | Foto: Vít Černý | Zdroj: ČTK

Jablonec podle očekávání začal aktivně. V páté minutě hostující gólman Mandous vytáhl křížnou střelu Schranze a slovenský kanonýr vzápětí sám před brankářem mířil nad. Neprosadil se ani druhý z domácích útočníků Doležal a Schranz z dorážky špatně trefil míč.

OBRAZEM: Na fotbalové stadiony se vrátila část fanoušků, musí mít respirátory i negativní test

Ve 13. minutě z první vážnější akce udeřili Hanáci. Po Daňkově přihrávce mířil Nešpor z malého vápna do tyče a dorážející Radek Látal zblízka dostal balon do sítě. Syn olomouckého trenéra dal svůj první ligový gól.

Po půlhodině hry Jablonci ještě víc zkomplikoval zápas Kratochvíl, který dostal po zákroku na Hálu druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Severočeši i v oslabení ještě do pauzy srovnali. Rozhodčí Julínek po zákroku Housky na Jovoviče, hrajícího 100. zápas v české lize, ve vápně odpískal penaltu a Schranz se nemýlil, byť Mandous vystihl směr střely.

Jablonec se i v deseti snažil o vítězný gól. Po hodině hry se Štěpánkův centr jemně otřel o břevno a po následném Krobově centru nebezpečně hlavičkoval Doležal.

V 65. minutě už domácí skóre otočili. Pleštil výborně potáhl míč po pravé straně do vápna, nacentroval a nabíhající Schranz z voleje před odkrytou brankou nezaváhal. Slovenský kanonýr se trefil potřinácté v ligové sezoně a dotáhl se na lídra střelecké tabulky slávistu Kuchtu.

Za další tři minuty domácí zvýšili. Mandousovu špatnou rozehrávku zachytil Doležal a z dálky trefil opuštěnou branku. Zkušený útočník skóroval proti svému bývalému klubu už v prosincovém vzájemném duelu na Hané a prosadil se ve třetím utkání po sobě. V ligovém ročníku se trefil podeváté a zároveň stylově oslavil pondělní 31. narozeniny.

Hanáci, kteří ve středu prohráli ve čtvrtfinále domácího poháru se Slavií 0:3, předvedli v hodinové přesilovce ostudný výkon a ani jednou neohrozili brankáře Hanuše. Naopak ještě mohli v závěru znovu inkasovat.

30. kolo první fotbalové ligy:

FK Jablonec - Sigma Olomouc 3:1 (1:1)
Branky: 45. z pen. a 65. Schranz, 68. Doležal - 13. Radek Látal. Rozhodčí: Julínek - Nádvorník, Vlček - Hrubeš (video). ŽK: Kratochvíl, Schranz, Považanec - Poulolo, Vepřek, Hála, Breite, Radek Látal. ČK: 30. Kratochvíl (Jablonec). Diváci: omezený počet.

FK Pardubice - MFK Karviná 2:2 (1:1)
Branky: 33. Černý, 54. Cadu z pen. - 32. Qose z pen., 81. Bartošák. Rozhodčí: Ginzel - Pečenka, Hurych - Petřík (video). ŽK: Toml, Solil, Jeřábek - Pereira, Mangabeira, Jursa. Diváci: 148 (omezený počet).

FK Teplice - Fastav Zlín 0:0
Rozhodčí: Klíma - Caletka, Dobrovolný - Adam (video). ŽK: Kodad, Mareš - Jawo, Vraštil. Diváci: 574 (omezený počet).