Opatření proti odkládaným zápasům či netradiční lednový start. Po rekordní pauze začíná fotbalová liga

Po rekordně krátké pauze začíná jarní část fotbalové ligy. V pátek odpoledne ji otevře duel Teplic proti Jablonci v rámci 15. kola. Druhá polovina sezony přinese několik změn.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Moulis | Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA | Zdroj: Profimedia

Tou první je, že všechny týmy nejvyšší soutěže musí nahlásit soupisku se 30 hráči. Podle ní pak bude Ligová fotbalová asociace posuzovat případné odložení zápasu. Žádosti vyhoví, pokud počet negativně testovaných klesne pod 13 hráčů a jednoho brankáře.

Rozhodčí z odposlechů pískat nebudou, vzkázal nový šéf českých fotbalových sudích Melo Pereira

Číst článek

Odkládat se samozřejmě dál budou duely i ve chvíli, když se z rozhodnutí státních orgánů ochrany veřejného zdraví dostane do izolace nebo karantény celý klub. Týmy stále budou povinně podstupovat PCR testy před každým utkáním. Došlo ale k úpravě koronavirových pravidel pro závěr sezony.

„Tam jsme přistoupili ještě k jednomu opatření, a to sice, že pro poslední tři ligová kola bude probíhat testování na covid-19 centrálně a zastřešovat ho bude přímo LFA. Ve všech klubech ho bude realizovat jen jedna laboratoř, abychom eliminovali veškeré spekulace,“ řekl Radiožurnálu předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda.

Regulérnost ligy

Novinky mají pomoct větší regulérnosti soutěže. Příkladem může být Opava, která na konci podzimu i přes vysoký počet nakažených odehrála zápas v Liberci.

Naopak duel Slavie ve Zlíně vedení odložilo, přestože Pražané měli méně nakažených než Opava. Přetestování u jiné laboratoře pak navíc ukázalo, že původní odběry fotbalistů Slavie byly vyhodnoceny jako pozitivní chybně.

Další změnou je historicky první začátek jarní části v polovině ledna. Důvodů je hned několik. Podzimní část soutěže přerušila neplánovaná měsíční koronavirová přestávka. V létě je pak na programu přeložené mistrovství Evropy ve fotbale a termínová listina musí respektovat mezinárodní akce.

Na podzim se v lize stihlo odehrát nekompletních 14 kol. Už na leden je tak naplánováno několik dohrávek a celkem se na jaře musí odehrát víc než 20 kol. To první začne zápasem Teplic, které hostí Jablonec.

Tomáš Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme