Dohrát ligu, nebo ne? Většina fotbalových klubů má jasno, rozhodne však Ligová asociace

Situaci s nakaženými koronavirem v karvinském fotbalovém klubu bude v úterý řešit Ligová asociace. Radiožurnál oslovil všechny profesionální kluby první a druhé ligy a ptal se, jestli jsou za současné situace, kdy je Karviná v karanténě, pro dohrání soutěže.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník Karviné Abdulrahman Taiwo | Zdroj: Profimedia

Ligový výbor Ligové fotbalové asociace bude v úterý řešit případ Karviná. V klubu bojujícím o setrvání v nejvyšší soutěži totiž testy odhalily hned u několika lidí nákazu covidem-19, celý tým musel do karantény a víkendové předposlední kolo nadstavbové skupiny o záchranu bylo zatím odloženo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si, jak se k dohrání nejvyšší fotbalové soutěže staví představitelé klubů

Většina klubů však toto rozhodnutí nechává na Ligovém výboru a nechce moc situaci komentovat.

„To rozhodnutí by mělo být na ligovém výboru. Zejména v souladu s kluby, kterých se to přímo týká,“ říká mluvčí pražské Sparty Ondřej Kasík.

Stanovisko čtyř klubů se zjistit nepodařilo a jedním z nich je i dotčená Karviná. Zbylé dva týmy bojující o záchranu v nejvyšší domácí soutěži mají jasno.

„Nedovedu si představit, že bych šel za svými hráči a řekl jim, že jedeme do Karviné. Co když řeknou, že nepojedou? To nejde, ta soutěž se nedá dohrát,“ myslí si příbramský prezident Jaroslav Starka. „My jsme pro ukončení skupiny o záchranu,“ má jasno opavský ředitel Jaroslav Rovňan.

Druholigové kluby

Stejný názor mají také ve Vítkovicích. Jinak ale kluby druhé ligy – a hlavně ty stále ještě pomýšlející na přímý postup nebo baráž – nechtějí předčasným ukončením skupiny o záchranu přijít o možnost dostat se o soutěž výš.

„My jsme pro dohrání soutěže. Samozřejmě ta situace je tam hodně složitá,“ říká třeba žižkovský sportovní ředitel Michal Dyml a jeho pardubický kolega dodává:

„Jsem pro to, abychom nedělali unáhlené závěry. Tlačí nás termínovka, ale v první lize se mají dohrát dvě kola a je teprve začátek července,“ nabádá Vít Zavřel.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme