Libereckou kanonádu řídili netradiční střelci, o výhře nad Pardubicemi rozhodli Sadílek a Karafiát

Fotbalisté Liberce rozdrtili v předehrávce 21. kola první ligy Pardubice 4:1. Slovan rozhodl už v úvodním dějství, kdy se dvakrát trefili Michal Sadílek a Ondřej Karafiát. V 41. minutě nedal penaltu střídající David Huf, který snížil až krátce po pauze. Liberec oplatil soupeři porážku 0:3 z podzimního vzájemného duelu.

Liberec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva Michal Surzyn z Pardubic a Ondřej Karafiát z Liberce

Zleva Michal Surzyn z Pardubic a Ondřej Karafiát z Liberce | Foto: Radek Petrášek / ČTK

Slovan vyrovnal svou nejvyšší výhru v ligové sezoně a bodoval v pěti kolech po sobě. Severočeši minimálně do soboty poskočili na čtvrté místo neúplné tabulky před Jablonec. Pardubický nováček venku v lize potřetí z posledních čtyř prohrál a zůstal sedmý. Kvůli trvajícím omezením proti koronaviru se hrálo bez diváků.

Fotbalisté Slovácka si v dohrávce poradili s Jabloncem, Zlín přehrál Boleslav a konečně slaví

Pardubičtí vyhráli tři z minulých čtyř kol, v Liberci jim ale hrubě nevyšel začátek. Východočeši jakoby na hřišti v úvodu ani nebyli a už po necelé půlminutě je po Rabušicově přízemní střele zachránil tyč.

V šesté minutě už favorit udeřil. Bránící Prosek chyboval při dlouhém nákopu, pomohl tím do šance Sadílkovi, který nezaváhal a z úhlu na zadní tyč překonal brankáře Boháče. Jednadvacetiletý záložník, jenž ve Slovanu hostuje z PSV Eindhoven, ve 12. utkání v české lize poprvé skóroval.

Hosté pokračovali v letargickém vstupu do zápasu a ve 13. minutě inkasovali podruhé. Na Mosquerův centr z přímého kopu si naskočil Karafiát a vysokým obloučkem hlavou zvýšil.

V 25. minutě se stejný hráč prosadil znovu, když po Sadílkově přihrávce zakončil střelou pod břevno povedenou kombinaci Slovanu. Karafiát poprvé v kariéře vstřelil v jednom ligovém duelu dvě branky, přitom v předchozích 120 zápasech v nejvyšší soutěži dal jediný gól.

Hostující trenéři Novotný s Krejčím už po 27 minutách třikrát střídali a své svěřence tím trochu probrali. V 41. minutě po zákroku domácího Chaluše na Petráně nařídil rozhodčí Pechanec penaltu, ale hostující Huf jen trefil brankáře Knoblocha. Náhradník za zraněnou gólmanskou jedničku Nguyena přestál pokutový kop už potřetí za sebou.

V druhé minutě nastavení skórovali Severočeši počtvrté. Po dlouhém pasu přiťukl Pešek patičkou Sadílkovi, který zakončil s přehledem do horního rohu a stejně jako Karafiát zaznamenal druhou branku v utkání. Liberečtí odehráli výsledkově nejlepší první poločas v historii samostatné ligy.

Po změně stran Východočeši brzy snížili. Po akci střídajících hráčů se po Čelůstkově přihrávce v 50. minutě trefil přesně k zadní tyči Huf a coby nejlepší pardubický střelec si připsal sedmý gól v ligové sezoně.

V polovině druhého dějství neproměnil velkou šanci střídající Nečas, jehož střela zblízka se otřela o břevno hostující branky. Poté se hned třikrát neprosadil ani další střídající domácí hráč Rondič. Pardubice počtvrté po postupu do ligy prohrály o tři góly.

21. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - FK Pardubice 4:1 (4:0)
Branky: 6. a 45.+2 Sadílek, 13. a 25. Karafiát - 50. Huf. Rozhodčí: Pechanec - Blažej, Caletka - Adam (video). ŽK: Chaluš - Surzyn, Petráň, Huf. Bez diváků.