Plzeň ve svém výročním zápase otočila zápas s Českými Budějovicemi, Liberec slaví první výhru

Fotbalisté Plzně porazili v 8. kole české fotbalové ligy České Budějovice 2:1 a upevnili si tak první místo v tabulce. Pro domácí se zápas věnovaný 110. výročí klubu nevyvíjel dobře, Jihočeši totiž skórovali jako první, Viktorii se ale skóre podařilo otočit. Nepříznivý stav otáčel i Liberec a díky výhře 2:1 nad Mladou Boleslaví slaví první tříbodový zisk v letošní sezoně.

Aktualizováno Plzeň (Aktualizováno: 21:07 18. 9. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jean-David Beauguel z Plzně v zápase s Českými Budějovicemi

Jean-David Beauguel z Plzně v zápase s Českými Budějovicemi | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK

Domácí oblékli k příležitosti 110. výročí založení klubu speciální retro dresy, fanoušci na tribunách symbolicky v 11. minutě předvedli oslavné choreo.

Nejezděte do Prahy, varuje fanoušky Rangers Kamarův právník. ‚Ztráta soudnosti,‘ reaguje Tvrdík

První půle nabídla šance na obou stranách, do tyče nejdříve hlavičkoval domácí Luděk Pernica, podobně na druhé straně mířil útočník Fortune Bassey.

Jihočeši vstoupili do druhého dějství lépe a v 53. minutě otevřeli skóre. Rychlou akci Jakuba Hory a Micka Van Burena zakončil Bassey výstavní ranou z voleje, která po odrazu o tyč zapadla za bývalého budějovického brankáře Jindřicha Staňka.

Plzeňští se pokusili o rychlé vyrovnání, po hlavičce náhradníka Tomáše Chorého vyrazil dorážku Jhona Mosquery brankář Vojtěch Vorel. Hostující gólman poprvé inkasoval v 69. minutě, kdy ho Radim Řezník zblízka překonal přízemní střelou.

Viktoria pak budějovické mužstvo dostala pod velký tlak. Po několika šancích v 79. minutě dokonal obrat Lukáš Hejda, jenž hlavou využil Sýkorův centr po rohu.

Dynamo málem vyrovnalo, ale  hlavičku Maksyma Talovierova na brankové čáře zlikvidoval fantastickým zákrokem Staněk. Plzeňský brankář v nastavení vyrazil i ránu střídajícího Michala Škody.

Západočeši podvacáté za sebou s Budějovicemi v lize neprohráli a zvítězili v devátém z posledních 10 vzájemných zápasů.

#110FCVP !
Tak jak slavíte Viktoriání ! 🔴🔵
Na Štruncákách to žije ! #SLAVIMETO !
Napsat přání na narozeninovou zeď a je tu toho mnohem, mnohem víc !
Tak pojďte ke Štruncákům VŠICHNÍ !
110 let naší milované @FC Viktoria Plzeň ! 🔴🔵

#FCVP #110let #ViktorkaPlzen #Viktoriani

16:44 – 18. 09. 2021

1 12

Liberec 2:1 Mladá Boleslav

Hosté byli od úvodu mírně aktivnější, do velkých šancí se ale zpočátku stejně jako Liberec nedostávali. Ve 20. minutě zblokoval Škodovu střelu Chaluš. O devět minut později Boleslav z první výraznější možnosti udeřila. Na centr Juráska z levé strany si na zadní tyči naskočil Douděra a hlavou otevřel skóre. Mladoboleslavský stoper si připsal pátou ligovou branku.

Baník zachránil v závěru bod proti oslabené Olomouci. Hradec Králové zdolal v derby Pardubice

Liberečtí po změně stran přidali na aktivitě, ale dobře pracující defenziva Středočechů je prakticky vůbec nepouštěla do šancí. Domácí byli v ofenzivě dlouho neškodní a dopláceli na řadu nepřesností.

Až v 79. minutě po centru z pravé strany přistrčil Skalák na hranici malého vápna Mikulu a rozhodčí Hocek odpískal penaltu. Hostující křídelník byl navíc vyloučen, původně po druhé žluté kartě, po přezkoumání situace ze záznamu pak rovnou. Střídající Hilál z pokutového kopu nezaváhal a připsal si první branku po návratu do Liberce.

Bahrajnský útočník se za další čtyři minuty podílel i na obratu skóre. Před vápnem přiťukl balon Tuptovi a další střídající hráč zamířil přízemní střelou přesně k tyči. Slovenský ofenzivní univerzál skóroval poprvé v české lize. Liberec dal zavzpomínat na obrat z roku 2012, kdy rovněž v závěru proti Boleslavi otočil stav na 2:1. Se středočeským soupeřem bodoval v lize pojedenácté za sebou.

Slovácko 3:0 Zlín

Klíčovým momentem duelu se stala 23. minuta. Procházka fauloval Sadílka a sudí Pechanec mu okamžitě udělil červenou kartu. Ta vyvolala vášně jak na hřišti, tak i v prostorách obou střídaček.

Přesilovka ještě zvýraznila tlak Slovácka, do gólové šance se po centru Reinberka dostal Kalabiška, ale hlavou trefil jen břevno. Na druhé straně po brejku selhal ve slibné koncovce Poznar.

Zlínská obrana poprvé kapitulovala čtyři minuty po změně stran. Po obléhání hostující branky se zzhruba z 18 metrů trefil Havlík k tyči. O šest minut později zužitkoval Hofmann centr Holzera a přidal hlavou druhý gól.

Mezi střelce se v 62. minutě zapsal i Holzer, který z hranice šestnáctky trefil šibenici bezmocného Rakovana. Slovácko bodovalo ve čtvrtém z posledních pěti kol a Zlín zdolalo v pátém z posledních šesti ligových duelů. „Ševci“ venku v nejvyšší soutěži prohráli po dvou vítězstvích.

Výsledky české Fortuna ligy:

Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 2:1 (0:1)

Branky: 82. Hilál z pen., 86. Tupta - 29. Douděra. Rozhodčí: Hocek - Hrabovský, Leška - Štěrba (video). ŽK: Tiéhi, Nečas - Hlavatý, Skalák, Jarolím (trenér). ČK: 81. Skalák. Diváci: 1570.

1. FC Slovácko - Fastav Zlín 3:0 (0:0)

Branky: 49. Havlík, 55. Hofmann, 62. Holzer. Rozhodčí: Pechanec - Kříž, Poživil - Machálek (video). ŽK: Hofmann, Kalabiška, Havlík, Kohút - Vraštil. ČK: 23. Procházka (Zlín). Diváci: 4 926.

bac, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít