Mladá Boleslav vydřela v nastavení výhru v Budějovicích. Brno veze z Karviné bod

Fotbalisté Mladé Boleslavi ve 22. kole první ligy zvítězili v Českých Budějovicích 3:1. Hosté vedli po gólu Dominika Maška z úvodního poločasu, v 84. minutě srovnal Patrik Brandner. V nastaveném čase však Středočechům zajistily tři body branky Davidů Šimka a Douděry. Jihočeši ve druhém poločase za stavu 0:1 neproměnili penaltu. Karviná remizovala s Brnem 1:1 a neprohrála ani šesté vzájemném utkání v nejvyšší soutěži.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva Michal Papadopulos a Damián Bariš z Brna

Zleva Michal Papadopulos a Damián Bariš z Brna | Foto: Petr Sznapka | Zdroj: ČTK

Hosté z Mladé Boleslavi vstoupili do duelu aktivně. Už po pár minutách se vrhl po míči Mašek a v pádu hlavou těsně minul. Stejný hráč potom otevřel skóre. V 18. minutě se odhodlal ke střele z velké vzdálenosti Takács, jeho pokus zblokoval mladoboleslavský útočník Škoda, od něhož se míč odrazil k Maškovi a ten prostřelil brankáře Drobného.

Beauguel zařídil Plzni domácí vítězství nad Olomoucí. Liberec dvěma slepenými góly porazil Příbram

Jihočeši potom zpřesnili hru a v závěru prvního poločasu se dostali i do nadějných situací. Nejprve Talověrov hlavičkoval nepřesně a pak po centru ze strany Brandner nezasáhl ideálně míč.

V úvodu druhé části se po souboji s Mészárosem zranil brankář hostů Diviš. V 53. minutě musel střídal a jeho náhradník Šeda následně svůj tým výrazně podržel.

Po faulu Šimka na Králika nařídil rozhodčí Machálek po zhlédnutí videozáznamu pokutový kop. Spolehlivý budějovický exekutor Čolič už v sezoně proměnil pět penalt, tentokrát však neumístil střelu ideálně a Šeda míč vyrazil.

Domácí ve zbytku utkání měli optickou převahu, ale výraznější šanci si dlouho nedokázali vypracovat. Až v 84. minutě po standardní situace dostal míč do branky Brandner.

Jenže v páté minutě nastavení se nejprve po standardní situaci a Škodově přihrávce zblízka prosadil Šimek a za tři minuty, když Jihočechům pomáhal v útoku i brankář Drobný, přidal třetí gól hostů do prázdné branky další obránce Douděra.

Mladá Boleslav v nejvyšší soutěži vyhrála podruhé za sebou a je patnáctá. České Budějovice prodloužily sérii bez výhry na čtyři kola a zůstaly na desátém místě neúplné tabulky.

Pernica zařídil Brnu remízu

Karvinští potvrdili, že se jim proti Brnu v posledních letech daří a už v 11. minutě šli do vedení. Zmatků v hostující obraně využil Tavares pohotovou střelou k pravé tyči Floderovy branky. Pro brazilského záložníka šlo o třetí gól v této ligové sezoně.

Fotbalové Slovácko má problémy s koronavirem, nejbližší dva ligové zápasy musí odložit

Netrvalo dlouho a Zbrojovka mohla vyrovnat, když se do dobré střelecké pozice dostal Růsek. Svou ranou však trefil jen spoluhráče Hladíka a proti dorážejícímu Pernicovi zasáhl dobře brankář Bolek.

Ze strany Brna, které mělo s 16 brankami před zápasem druhý nejhorší útok ligy, šlo však v první půli o jednu z mála příležitostí. Trenér Dostálek proto své hráče hlasitě pobízel, aby zrychlili přesun do útoku a zkoušeli pozornou domácí obranu dostal více pod tlak.

Pět minut před koncem prvního poločasu se ještě dostal k nebezpečné ráně na hranici pokutového území Štěpanovský, ale Bolek míč pohotově vyrazil.

Třiatřicetiletý záložník patřil k nejaktivnějším hráčům Brna i po přestávce. Nejprve si po pádu v pokutovém území žádal odpískání penalty a v 59. minutě se dostal do další nadějné pozice. Jeho střelu zablokoval Bartošák.

Karviná se snažila o rychlé protiútoky a po jednom z nich se až k Floderovi dostal Herc. Nicméně neuspěl a hosté se dočkali vyrovnání. Závar před karvinskou bránou sice ještě Růsek s Přichystalem nevyužili, ale po následném nakrátko zahraném rohu skvěle odcentroval Pachlopník a Pernica v 66. minutě přesnou hlavičkou nedal Bolkovi šanci.

Brněnští pak mohli dokonat obrat minutu před koncem, kdy se po přihrávce Fila dostal ke střele Růsek, ale těsně minul. Zbrojovka tak včetně domácího poháru nevyhrála šestý soutěžní zápas po sobě.

22. kolo první fotbalové ligy:

MFK Karviná - Zbrojovka Brno 1:1 (1:0)
Branky: 11. Tavares - 66. Pernica. Rozhodčí: Franěk - Horák, Vodrážka - Orel (video). ŽK: Jursa, Mangabeira - Hlavica, Fila. Bez diváků.

Dynamo České Budějovice - FK Mladá Boleslav 1:3 (0:1)
Branky: 84. Brandner - 18. D. Mašek, 90.+5 Šimek, 90.+8 Douděra. Rozhodčí: Machálek - Nádvorník, Dobrovolný - Marek (video). ŽK: Alvir, Havelka. Javorek - Šimek, Skalák.