Disciplinární komise udělovala pokuty. Mladá Boleslav platí 150 tisíc za rasistické chování fanoušků

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace udělila Mladé Boleslavi pokutu 150 tisíc korun. Důvodem je rasistické chování fanoušků vůči zlínským hráčům tmavé pleti v 2. kole letošního ročníku. Kvůli nevhodnému chování příznivců byly finančně potrestány i další tři prvoligové kluby.

Mladá Boleslav Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Souboj z utkání 2. kola Fortuna ligy, při kterém došlo k rasistickému chování mladoboleslavských fanoušků vůči zlínským fotbalistům tmavé pleti | Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia | Zdroj: Profimedia

Část mladoboleslavských diváků začala ve druhém poločase na hostující hráče bučet, načež rozhodčí Jiří Houdek kvůli tomu přerušil zápas. Uklidnit příznivce se snažil i mladoboleslavský záložník Ondřej Zahustel.

Hostující fanoušci se vrací na fotbalové stadiony. Kluby uvolní soupeři pět procent kapacity

Číst článek

Ostravský Baník musí zaplatit 50 tisíc korun kvůli tomu, že domácí příznivci použitím pyrotechniky přerušili utkání proti Českým Budějovicím na téměř čtyři minuty.

Třicet tisíc korun zaplatí Slovácko, jehož příznivci se sice ve Zlíně na stadion nedostali, ale v jeho blízkosti použili pyrotechniku a kvůli požáru musel sudí Pavel Královec přerušit duel.

Opavu vyšly výtržnosti fanoušků ve slezském derby proti Karviné na 20 tisíc korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme